Hálózatbővítés 20 Amperről 32 Amperre. Mennyi pénzt szokott elkérni érte a regisztrált villanyszerelő?
elvileg ingyenes, mert unujó engedi a 32 Ampert..de...ma már akkor is levesznek valami ügysséggel, ha nem kellene.
Olyan reg.vill.szerelőt keress, akinek van elmű(szolgáltatói)vizsgája is.(és helyismerete a lakásod, és a szolgáltató közt)
Senior Séf:
Mit szeretnél terveztetni?
Mi 20A-ről bővítettünk 32-20-20 -ra.
A méreőhelyet szabványosították, ami a szekrény elhelezéséből állt és onnan az új vezeték behúzása a kismegszakító szekrényig. (Azelőtt a szekrényben volt a villanyóra is, átkerült a ház elejéhez)
Új szonda leverése.
Ennyi.
Semmi terveztetés nem volt. Miután kész lett, lepapírozták és jött a szolgáltató aki lecserélte az egyfázisú órát 3 fázísra és bekötötte az új 3p légvezetéket.
#1 A legkevésbé függ attól, hogy mennyi vezetéket kell cserélnie, bár tény, hogy drága dolog a 10-es MKH, de ami inkább megrúgja az árat az az, ha a jelenlegi mérőóraszekrény a mai szabványnak nem felel meg!
#2 Reg.szerelő nem cserél ki kismegszakítót. Kismegszakítót a szolgáltató dolgozói cserélik ki!
#4 Bővítést reg.szerelő nem végezhet el. Annak előkészítését végezheti el a reg.szerelő! Kisebb bővítést sem végezhet el reg.szerelő! :)
#5 Semmi köze nincs az uniónak ahhoz, hogy hány amperig ingyenes a bővítés! Sőt példának okáért több EU-s országban is jelenlévő szolgáltatónál is más-más a helyzet, meddig ingyenes, tehát még csak nem is szolgáltatófüggő!
#6 Semmi köze nincs ehhez a jelenlegi kormánynak, pláne Orbánnak! Az áramszolgáltató nem bírt odaérni hozzád, ennek elsődleges oka 1. a munkaerőhiány, 2. a megnövekedett igénybeadások száma. Több hónapos várakozás simán lehetséges, de az is tény, hogy előfordul ilyen akkor is, ha elakad az ügyintézés valami oknál fogva, ezért érdemes a reg.szerelővel ismételten beszélni, hogy nézzen utána ennek, ugyanis bármi előfordulhat, rossz címre küldték a papírokat, nem adta le az igényt stb. stb.
A kérdésre nem lehet válaszolni, nagyban függ attól, hogy a mérési hely megfelelő-e, ill. egyáltalán beadható-e erre igény, társasházaknál nem feltétlen, mert függ a társasház betápjától is. Továbbá nem egységes áron dolgoznak a reg.szerelők, ami a 6-osnak 70 ezer forintjába került, azt valaki megcsinálja 20-30 ezerért! Nagyságrendileg, ha új mérési helyet kell kialakítani és csak egy mérőóra van, akkor kb. 300-600 ezer forint körül kell számolni, de a pofátlanságnak nincs határa ugyebár, tehát érdemes több, környékbéli reg.szerelőtől is árajánlatot kérni.
Fázisok száma is bővül? Kell mérőhelyet szabványosítani?
Mi 3X10 A-ről bővítettünk 3X20-ra a nyáron, plusz igényeltünk H tarifát 10 Amperrel. Volt 16 amperes éjszakai áramunk is, de azt változatlanul hagytuk.
A mérőhely ezeréves volt, szóval így is, úgy is szabványosíttatni kellett.
Regisztrált szerelő felhelyezi az új szekrényt (esetünkben 3 mérőset: nappali, éjszakai és H tarifa): 650.000 Ft (a kétmérős kb. egy százassal olcsóbb lett volna, ha jól emlékszem). Ez a szekrény plusz a munkadíj összvissz.
Az MVM felé amperenkét fizetendő hálózati csatlakozási díj (vagy mi a neve) amperenként szűk 5000 Ft, nekünk ugye 40 amper után kellett fizetni (3 fázisra plusz 10-10-10, meg a H tarifára is plusz 10), az 200.000 Ft.
A hálózati csatlakozási díjat nem kell fizetni addig, amíg a bővítés után összesen rendelkezésedre álló teljesítmény meg nem haladja a 32 ampert. Mivel nekünk az éjszakai árammal együtt már a kiindulási állapotban több mint 32 amperünk volt, így minden igényelt amper után fizetnünk kellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!