Melyik padló rétegre rögzítik a vezetékeket?
Raksz mondjuk 5 cm lépésálló nikecellt.
Lerakod a vezetékeket, és még ráraksz 5 cm nikecellt.
Persze a vezetékek helyét kihagyod a második sornál.
A vízszigetelésre kerül le! Szóval a szerelőbetonra érkezik egy szigetelőlemez, majd erre kerülnek rá a vízcsövek, fűtéscsövek, villanycsövek egyaránt. Miután le van szerelve minden, erre kerül rá a lépésálló. Nyilván úgy kell megoldani, hogy a csövek ki legyenek vágva ebből, a legegyszerűbben ezt két réteggel lehet. Ha lekerült a lépésálló hőszigetelés, arra kerül egy fólia, majd vasháló majd arra a végleges beton. Padlófűtés esetén a padlófűtés csöve erre a vashálóra van letekerve.
Miért kérdés ez? Merem feltételezni nem egyedül csinálsz mindent. Mindegyik szakma tudja majd, hogy hová szoktak kerülni a csövei. A kőművesek pontosan tudják, hogy le kell melegíteni a szigetelőlemezt ahhoz, hogy a csövek utána letudjanak kerülni.
Mennyezeten sosem szokott közlekedni vill. kábel/cső/vezeték, a falakon szokott esetleg, de falban szerelni jóval több munka, így ma már szinte mindenki az aljzaton szerel ott, ahol az megoldható. Mennyezeten a lámpakiállások ott, ahol nem csövezhető le, kábellel történik, annyi vakolatnak kerülnie kell a mennyezetre, hogy az elférjen. Lehet erre használni MM-fal és MBCU kábelt egyaránt.
Ja. Ès miután bilincsezèsekkel átfúrtàk a vízszigetelèsedet, az helyre kell állítani utána.
Ha túl sok a kanyargós cső, akkor van talán az izofoor vagy izofix valami önthető szigetelèsnek hasznàlható anyag, amivel jól kilehet egyenlíteni a felszínt, ès utána erre az xps könnyebben rakható.
#3 Én sem szeretem, ha a válaszomat lepontozzák, de nem tudom miért történt. Szóval mint írtam:
Mennyezeten a lámpakiállások ott, ahol nem csövezhető le (ahol nem csövezhető le!!!), kábellel történik, annyi vakolatnak kerülnie kell a mennyezetre, hogy az elférjen. Lehet erre használni MM-fal és MBCU kábelt egyaránt. Tehát amiről te írsz, az az a helyzet, ahol lecsövezhető, ugyanis a beton födém kiöntése előtt járunk és azelőtt csövezik le! Az esetek többségében (jellemzően lakóingatlanoknál) csak a lámpakiállások történnek így leszerelésre, mert jóval egyszerűbb az aljzaton villanyt szerelni és a teljes igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nem igazán szeretik azt ha túl sok cső fut a beton födémben, ugyanis azzal gyöngíted, pláne ha gyűjtöd őket egy nyomvonalba.
Már szerkezetkész ház esetében, mennyezeten már nem szerelünk villanyt védőcsőben, ugyanis ahhoz, hogy az sík alá kerüljön a födémet szintén gyengíteni kellene, azt pedig nem szabad, de egyébként sincs ilyen őrült, aki képes nekiállni megvésni a beton födémet. Mindenesetre nem csak helyszínen öntött, beton födém létezik! Az álmennyezet esetén az álmennyezet felett szerelsz villanyt, nem a mennyezeten, semmi köze nincs ehhez.
Családi házban csak lámpa vezetéket szerelnek álmennyezetre.
A vízszigetelésen a rögzítési pontokat utólag leragasztják bitumennel - a kicsi igényesebb szerelők.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!