Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szomszéd felé ablak?

Szomszéd felé ablak?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok a jogszabályokkal ilyen téren de a kedves szomszédaink nem.. és nem is lehet nekik megmagyarázni.

(Hogy értse mindenki nincs kerites, a haz fala a mi udvarunkra nez kozvetlenul es beraktak 2db kb 80x120as ablakot az elsőt meg se kérdezték, a másodikat mutaták akkor mondtam hogy nem.lesz ez jó és ők azt mondjak én azt mondtam hogy igen). Lefoliazzak elvileg de csak felig van a masik is.

Vagy belemegyünk hogy bennthagyják vagy megkeserítik az életünket, ha bármit csinálunk ami kisebb hanggal is jár hívják a rendőröket stb.. gondolom nem kell bemutani.

Beszéltem vele írásban amibe az írtam ne szedjék ki megbeszéljük.

A kérdésem az lenne azzal hogy én ezt irtam és megvan neki az üzenet azzal rosszat tettem magunknak? Ha például egy év múlva mégis kivetetnénk velük akár hivatalos felszólítással hogy eltudjuk adni a mienket? Érni fog valamit azzal hogy én azt irtam ne szedjek ki megbeszeljuk. Csak is azert hogy nyugodt életünk legyen még egy évig..



2023. okt. 18. 06:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ezzel a részével valóban nem voltam tisztában hogy ha engedélyt adna a szomszéd akkor sem lehet.

Ezért született meg ez a kérdés.

Tudom hogy így csökken az értéke, ezért is fogunk ez ellen tenni a jövőben, nekünk sem mindegy.

Köszönöm mindenkinek a választ sokat segítettetek!

2023. okt. 18. 14:56
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem helyi szabály,hanem országos rendelet.

A szomszéd oldalán lehet berakni 60x90 cm nagyságut,de az alsó szintje a talajtól 1.80 nak kell lenni.Ahány olyan lakrésze van a szomszédnak,melynek a szellőztetése nem megoldott,annyi ablak lehet.Az ablak üvege viszont nem lehet átlátható.Az ablakokat viszont rá kel rajzoltatni a ház terv rajzára .

2023. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

max 60x120-as ablakokat 180 cm parapat magasságra lehet csak beépíteni.

Csinálj róla néhány képet több szögből, úgy hogy látszódjon hova néz, aztán küld el e-mailbe a helyi jegyzőnek.

Az indokod egyszerű legyen: zavar, hogy a privát széfrád megszűnt a nyílászáró beépítés óta.

A jegyző majd intézi az egészet. Amibe biztos lehetsz, az az ablak nem fog ott maradni.


Ha te akarsz felújítani, hétköznap 7-16 között biztosan zöröghetsz. Ha biztosra akarsz menni jeletsd be a jegyzőnek e-mailen a felújítást és kérdezd meg mikor csinálhatjátok. Ő pontossan megírja neked, kinyomtatod, mikor jön hőzöngeni a képébe tolod a papírt. Probléma letudva.


Ha partit akarsz és köcsög a szomszéd a rendőrségre bejelented, hogy zárt körű rendezvényt szeretnél tartani. Valószínűleg 22:00-ig biztosan kapsz engedélyt tőlük irásban a zajongásra. Ha jól emlékszem 30 nappal előtte kell bejelenteni.

2023. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13+

fix ablakra mások a szabályok, az lehet nagyobb, de nem lehet benne átlátszó üveg pl lépcsőházak

2023. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Elég a fólia is? Mert az egyik ablak nyitható volr de befúrták félig van csak felfóliázva

De ha teljesen befóliázzák akármikor le is szedhetik

2023. okt. 24. 12:21
 16/17 A kérdező kommentje:

Zavaró mert hallgatóznak, szinte biztosra állítom hogy még videóznak vagy fotóznak is ha olyat csinálunk ami számukra zavaró hogy majd felhasználják ellenünk..

Ami igazából személyi jogokat sért gondolom..

2023. okt. 24. 12:23
 17/17 anonim ***** válasza:
A fólia nem elfogadott, savmart üveg és ehhez hasonlóak lehetnek, és nem lehet nyitható.
2023. okt. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!