Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szomszéd felé ablak?

Szomszéd felé ablak?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok a jogszabályokkal ilyen téren de a kedves szomszédaink nem.. és nem is lehet nekik megmagyarázni.

(Hogy értse mindenki nincs kerites, a haz fala a mi udvarunkra nez kozvetlenul es beraktak 2db kb 80x120as ablakot az elsőt meg se kérdezték, a másodikat mutaták akkor mondtam hogy nem.lesz ez jó és ők azt mondjak én azt mondtam hogy igen). Lefoliazzak elvileg de csak felig van a masik is.

Vagy belemegyünk hogy bennthagyják vagy megkeserítik az életünket, ha bármit csinálunk ami kisebb hanggal is jár hívják a rendőröket stb.. gondolom nem kell bemutani.

Beszéltem vele írásban amibe az írtam ne szedjék ki megbeszéljük.

A kérdésem az lenne azzal hogy én ezt irtam és megvan neki az üzenet azzal rosszat tettem magunknak? Ha például egy év múlva mégis kivetetnénk velük akár hivatalos felszólítással hogy eltudjuk adni a mienket? Érni fog valamit azzal hogy én azt irtam ne szedjek ki megbeszeljuk. Csak is azert hogy nyugodt életünk legyen még egy évig..



2023. okt. 18. 06:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ugye még az a problémám hogy ők hamarabb berakták mint hogy megkérdezzenek és mondtuk vegyék ki és azzal jöttek hogy jó de akkor térítsük meg a kárukat🫠. Amiért nekik vissza kell falazni.
2023. okt. 18. 07:09
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Jegyző, birtokvèdelem, helyi èpítèsi szabályzat alapján, ablak szomszèd fele nem lehet. Nincs mit megtèrítened a szabálytalan kivitelezèsen. Hogy engeded vagy sem, az nem mèrvadó, mert szabályellenes.

Ültess elè fát, ne kapjanak fènyt.

Csendháborítás nem merül ki, hiába hív rendőrt, ergó csak kijönnek szólnak, nem èrdekli őket.

2023. okt. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor hiába mondja azt hogy én megengedtem akkor is kivetetik vele?.
2023. okt. 18. 07:24
 4/17 A kérdező kommentje:

Ha fát ültetek elé vagy kerítést huzok oda akkor is ugyanaz van hogy miattam nem kapnak fényt és én ellenségeskedem.

Újítanánk a házat tehát elkerülhetetlen lett volna hogy néha ne menjen a keverőgép de persze nem vasárnap, meg nem hajnalban. Így inkább lemondunk és eladjuk minthogy évekig stesszben éljünk.

Az egyik ablak nem nyitható félig van csak fóliázva

A másik ablak bukóra nyitható és még nincs fóliázva, elvileg lesz de nem tudom..

2023. okt. 18. 07:31
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Igen. Nèzd meg a helyi èpítèsi szabályzatot, kèrdezd meg az önkorm.èpítèsi osztályán.

Vagy semmi sem engedèlyezett, vagy kis ablak60x60 "X" magasságba. Ez a lènyeg.

Hiába engednèd meg, szabályellenes, tehát nem mèrvadó.

Volt ahol a szomszèd írásba megengedte, de így is elkellett falazni, mert nem kaptak rá addig lakhatásit.

Te életedben felszólítják öket, illetve büntethe5nek

2023. okt. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat azért így sikerült megnyugodnom🙏
2023. okt. 18. 07:37
 7/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan nyomd fel őket (persze előtte szólj nekik, hogy meg fogod tenni, ha X időn belül nem szüntetik meg), egy ilyen szomszéd pont nem érdekelne, hogy ellenséges. Már most sem baráti.
2023. okt. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szoltam hogy vegyék ki ekkor lett egy nagy vita és elkezdtek fenyegetőzni megöléssel meg hogy ők jelentenek fel mert fél évvel ezelőtt mi hangosak voltunk mikor tetőt csináltunk🤣 innentől kezdve ha itt lesz az idő nem szándékozom szólni nekik hanem csak beszólok az önkormányzathoz mert ezt a veszekedést mégegyszer nem csinálom végig.

Értetlenek, nem lehet velük beszélni azt gondolják nekik van igazuk, és nem hagynak szinte szóhoz jutni sem hogy elmondjam amit elakarok

2023. okt. 18. 07:46
 9/17 anonim ***** válasza:
Javaslom facebookon az "Ingatlanjog" nevű csoportot, ingatlanjoggal foglalkozó ügyvédek adnak tanácsot, nekem már többször segítettek.
2023. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezekszerint mégsem vagy tisztában a jogszabályi háttérrel. Az, hogy milyen ablakot építhetnek be a szomszéd felé, nem a szomszéd kedvességén múlik, hanem a háttérszabályozáson, ami azt biztos, hogy nem engedi meg, hogy ekkora ablakot nyissanak felétek. Tök mindegy ki kinek mit írt, mert nem te vagy szomszédként a jogalkotó.

Ha ez így működne, kismillió szabálytalan ingatlan lenne. Mellesleg neked ez borzasztó árcsökkentő hatás, mert ki venne meg egy olyan házat, ahol összetud pacsizni az ablakban a szomszéddal (aki mellesleg idióta)?

2023. okt. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!