Villanyszerelőnek tanulni, hogy otthon meg tudjam csinálni a szerelnivalókat/ saját lakást felújítani?
Sziasztok,
Mindig azt lehet hallani, hogy mennyire drága a villanyszerelő.
Simán 600ezer Ft elmehet egy 30 nm -es lakás teljes villany felújítására, anyag és munkadíjjal.
Zavar, hogy műszakis beállítottságú emberként, egyáltalán nem értek a villanyszereléshez. (Évekig nem raktam vissza a lógó konnektort mert nem mertem...(aztán youtube a barátom volt...)
De néhány problémával már szembesültem a lakásban, és ott vagyunk, hogy kellene egy felújítás, de ha ilyen drága, én pedig szívesen csinálnám saját kezűleg, arra gondoltam, hogy inkább várnánk mindennel 1 évet az új villanytűzhely/ légkondi/ bojlerrel/meg hogy egyszerre lehessen több háztartási gépet használni... és közben elvégzek egy villanyszerelő képzést.
Utána pedig rögtön, a saját lakás felújítással spórolni lehetne akár több százezer Ft-ot. (ami a képzési díj árát 'hozza vissza', a kapott tudás pedig megmarad)
Ha pedig elköltöznénk egy normális méretű házba akkor az is biztos felújítandó lenne, és ott akár közel milliós nagyságrendű költségeket lehetne megspórolni.
Egy kb árat egy konkrét családi vállalkozás weboldaláról vettem, és reálisnak látom, azok alapján amiket hallottam/olvastam.
Mivel magam csinálnám, nem sietnék vele, hogy meglegyen pár nap alatt a felújítás (Pl: Nem baj, hogy ha egy alapból 5 napi munka 1-2 hónapba telik), nem kapkodnék, és próbálnék mindent a lehető leginkább a tanultak alapján csinálni + utána olvasni és a tanácsok alapján csinálni.
Szóval zavar, hogy ha tudom, hogy nem fogja elbírni a hálózat a sok mindent és szeretném ha nem kellene aggódnom, hogy lecsapja, kattog, furcsa hangja van, villog, milyen vezeték, milyen kapcsoló, új konnektorok/kapcsolók, közvetlen bekötésű valamit kell beszerelni akkor mégis mi van... .
Ha pedig egyszer költöznénk egy felújítandó házba, akkor akár én magam is el tudjam végezni a villany felújítását (mármint amikhez nem kell spéci ember az Elmű/Eon/..-től)
Mit gondoltok erről a képzésről?
Hogy ha elvégzem, akkor el tudom majd végezni a villanyfelújítási feladatokat a ház körül/esetleg közvetlen rokonoknak?
Tudom, hogy egy szakmát a gyakorlatban tanul meg az ember, de azt gondolom, hogy ha nem lehet a képzés alapján elvégezni egy villany felújítást, akkor az nem valami jó képzés, de nem tudom.
Minden korrekt választ előre is köszönök!
30F
Annyira azért nagy misztikum nincsen benne...
3 kábel 3 szín.
Ha nem színvak az ember akkor nagyon nincs mit benne bonyolítani.
"Annyira azért nagy misztikum nincsen benne...
3 kábel 3 szín."
Ha ez nem is misztikum, az neked alighanem misztikum (ha eddig fel sem fedezted, hogy ilyen van), hogy hová kötöd a védőföldelő vezetőt?
Köszönöm az eddigi válaszokat.
A konnektorral kicsit eltereltem a témát:
Igen, a konnektor szerelés csak pár csavart kihajtani, helyremozgat és behajt... Ennyi volt, csak amíg nem próbáltam, addig az áram miatt tartottam tőle.
De miután egyszer megcsináltam és ráéreztem, azután kb minden konnektort leellenőriztem, megigazítottam otthon.(ha már úgy belejöttem 🙂)
Korábban a Flextől is féltem aztán egyszer rögtön nagy flexet kellett használnom egész nap, hogy daraboljak egy marha nagy fémlapot (magamnak egy kis műhelybe) utána már semmi tartásom nem volt a kicsitől és nagytól sem féltem) Pedig előtte évekig inkább fűrészelgettem mindent... Ma már ez is viccesnek tűnik visszagondolva, ahogy a konnektor is.
Ez az egész villamos dolog is szerintem egy olyan "mumus" amit ha egyszer megismerek, megízlelek, vagyis tudom mit csinálok, és hogyan kell akkor rájövök hogy nem ördögtől való mágia és barátok leszünk. 🙂
Azt várnám a tanfolyamtól hogy utána ez az érzés lesz bennem és hozzá merek majd nyúlni a hálózathoz és ha valamit nem tudok akkor azt felismerem, utána tudok járni(tudom hogy minek kell utána járni)
Szóval egy alaptudást(eszköztárat) és egy fajta látásmód kiegészítést keresek.
Szerintem az összes lakásfelújítási területből ez a legveszélyesebb ezért gondoltam, hogy nem baj ha hozzáértő emberek mondják el az okosságokat és gyakorolni is lenne lehetőségem felügyelt környezetben.
4#
Rákerestem arra a balesetre amit írtál, nah pont az ott elkövetett hibához hasonló dolgok nem ismerete az amiért tartok az áramtól. (elég volt csak 2 vezetéket fordítva bekötni és bele is halt egy lány)
8#
Remélem hasznosabb lenne ez a tanfolyam mint amit említettél.
9#
Kár hogy manapság a technika órák nem ilyenek...
Flexet én sem fogtam még kezemben, legalábbis bekapcsolt állapotában nem. :D
Kis multifunkciós gépbe fogott pici vágókoronggal "flexeltem" csak eddig, nagyobb igényeim talán nem is voltak idáig.
Ahogyan írta az egyik válaszoló, csak utólag fog kiderülni számodra, hogy megérte-e.
Terveid alapján kifizetődőnek tűnik az a tudás amiért fizetni fogsz és remélhetőleg majd sikeresen megszerzel.
Én is műszaki beállítottságú ember vagyok, pont fele ennyi idős koromban, 16 évesen csináltam meg a legutolsó lakásunk elektromos hálózatának felújítását, nem kell egy túlbonyolított valamire gondolni, az akkori lehetőségek mellett a lehető legtöbbet hoztam ki belőle, de azóta is kellett bővíteni, és most már sokkal, de sokkal több ismerettel felvértezve nyúlok hozzá, mint akkoriban és már másoknak is segítek amiben csak tudok. Én személy szerint OKJ-t csak akkor végeznék, ha ebben is szeretnék dolgozni, ugyanis nem vagyok egy rátermett ember, például létrán szédülök, és amúgy koszos és megterhelő meló, mert vésni kell, stb. de ezt csak magamról írtam.
Facebook-on vannak villanyos csoportok, pl. "villanyszerelő szemmel", ezekből is lehet tanulni.
Egyébként melyik terület érdekel műszaki téren?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!