Villanyszerelőnek tanulni, hogy otthon meg tudjam csinálni a szerelnivalókat/ saját lakást felújítani?
Sziasztok,
Mindig azt lehet hallani, hogy mennyire drága a villanyszerelő.
Simán 600ezer Ft elmehet egy 30 nm -es lakás teljes villany felújítására, anyag és munkadíjjal.
Zavar, hogy műszakis beállítottságú emberként, egyáltalán nem értek a villanyszereléshez. (Évekig nem raktam vissza a lógó konnektort mert nem mertem...(aztán youtube a barátom volt...)
De néhány problémával már szembesültem a lakásban, és ott vagyunk, hogy kellene egy felújítás, de ha ilyen drága, én pedig szívesen csinálnám saját kezűleg, arra gondoltam, hogy inkább várnánk mindennel 1 évet az új villanytűzhely/ légkondi/ bojlerrel/meg hogy egyszerre lehessen több háztartási gépet használni... és közben elvégzek egy villanyszerelő képzést.
Utána pedig rögtön, a saját lakás felújítással spórolni lehetne akár több százezer Ft-ot. (ami a képzési díj árát 'hozza vissza', a kapott tudás pedig megmarad)
Ha pedig elköltöznénk egy normális méretű házba akkor az is biztos felújítandó lenne, és ott akár közel milliós nagyságrendű költségeket lehetne megspórolni.
Egy kb árat egy konkrét családi vállalkozás weboldaláról vettem, és reálisnak látom, azok alapján amiket hallottam/olvastam.
Mivel magam csinálnám, nem sietnék vele, hogy meglegyen pár nap alatt a felújítás (Pl: Nem baj, hogy ha egy alapból 5 napi munka 1-2 hónapba telik), nem kapkodnék, és próbálnék mindent a lehető leginkább a tanultak alapján csinálni + utána olvasni és a tanácsok alapján csinálni.
Szóval zavar, hogy ha tudom, hogy nem fogja elbírni a hálózat a sok mindent és szeretném ha nem kellene aggódnom, hogy lecsapja, kattog, furcsa hangja van, villog, milyen vezeték, milyen kapcsoló, új konnektorok/kapcsolók, közvetlen bekötésű valamit kell beszerelni akkor mégis mi van... .
Ha pedig egyszer költöznénk egy felújítandó házba, akkor akár én magam is el tudjam végezni a villany felújítását (mármint amikhez nem kell spéci ember az Elmű/Eon/..-től)
Mit gondoltok erről a képzésről?
Hogy ha elvégzem, akkor el tudom majd végezni a villanyfelújítási feladatokat a ház körül/esetleg közvetlen rokonoknak?
Tudom, hogy egy szakmát a gyakorlatban tanul meg az ember, de azt gondolom, hogy ha nem lehet a képzés alapján elvégezni egy villany felújítást, akkor az nem valami jó képzés, de nem tudom.
Minden korrekt választ előre is köszönök!
30F
Én nem tudom felmérni a képességeidet.
Ha kitudod cserélni a kábelt akkor elég utánanézni milyen keresztmetszetre van szükséged, ha nem akkor meg irány a suli.
Nekem képzés nélkül is megy de nem mindenki egyforma.
Én 2mm vezetéket húztam ezen már 400v mászkál általában szóval eddig nem volt probléma vele.
"Nekem képzés nélkül is megy"
Ezek szerint neked képzés nélkül nem megy:
"Én 2mm vezetéket húztam ezen már 400v mászkál általában szóval eddig nem volt probléma vele."
a medve és a villanyszerelés nem játék.
...ha tényleg megtanulod a követelményeket, akkor megélsz belőle.
"Zavar, hogy műszakis beállítottságú emberként, egyáltalán nem értek a villanyszereléshez. (Évekig nem raktam vissza a lógó konnektort mert nem mertem"
Nem tudom, hogy mit értesz műszaki beállítottságon, ha még egy nyomorult konnektort sem vagy képes a helyére visszarakni.
Ha eleve félsz az áramtól, akkor felejtsd el az egész villanyszerelősdit, inkább keressed meg az árát azzal amihez értesz.
(Ha van olyan?!)
Csak utólag tudod eldönteni, hogy érdemes-e pénzt kiadni bármilyen ilyen jellegű tanfolyamra. Én húsz éve fizettem be egy üveges- képkeretező tanfolyamra, mert azt hittem, hogy megtanítanak arra, hogyan kell épített, ácsolt képkeretet készíteni. Tévedtem, csak azt tanították meg, hogyan kell készen kapható gyári keretlécből a tanfolyamot szervező cégnél vásárolt készülékekkel, gépekkel azokat összevágni, összeerősíteni.
A villanyszerelésnél csak az aktuálisan érvényes előírásokat és szabványokat kell alaposan ismerni, nem a falvésés meg az anyagok beszerzése, egymáshoz kapcsolása jelenti a szakmai kihívást. Én már akkor szereltem fali dugaljat, amikor még inasként csak tanultam az elektroműszerész szakmát.
Nálunk a suliban pl. 8.-ban a politechnika órákon, szinte nem volt olyan fiú aki ne tudott volna egy konnektort, egy kapcsolót, vagy egy kapucsengőt megszerelni.
Igaz, hogy eközben a lányokat is megtanították varrni meg főzni.
Szóval nem a semmihez sem értők tömegei kerültek ki már az általánosból sem.
A tanítás szégyene, hogy 600ezres tanfolyamot végez el valaki ahhoz, hogy 2 db csavart meghúzzon egy konnektoron, ami életveszélyesen lóg ki a falból már évek óta, és bárkit (gyereket, felnőttet) agyon vághatott volna.
Ez óriási felelőtlenség, és ha valakit agyonvágott volna az áram, akkor a sitten lenne most a kérdező.
"Évekig nem raktam vissza a lógó konnektort mert nem mertem"
"A tanítás szégyene, hogy 600ezres tanfolyamot végez el valaki ahhoz, hogy 2 db csavart meghúzzon egy konnektoron, ami életveszélyesen lóg ki a falból már évek óta, és bárkit (gyereket, felnőttet) agyon vághatott volna."
Nem az a villanyszerelés, hogy hogyan kell meghúzni két csavart.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!