Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne ennek a...

Mennyibe kerülne ennek a háznak a teljes felújítása? Link

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 23. 22:19
1 2 3
 11/21 Pillér2 ***** válasza:
42%
Az utolsóval értek egyet.
2023. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%

2+

A költségvetés mérete gyököt von az igényekből sokszor.


Szerkezetileg jónak tűnik, a képek alapján.

Kinek mik a lehetőségei. A régi nyílászárókat be lehet üvegezni, tény nem jól szigetel, de nem ez lesz az egyetlen ilyen nyílászárókkal rendelkező lakott ház. Bejárati ajtó és fürdőbe kell ablak új vagy bontott.

A falakat nem megfelelően festették, mert csak a felső réteg vált le. Le kell kaparni a felső réteg vissza gletteli, ahol hiányzik a vakolat ott vakolni. Ezután csak festeni kell. Vizet újra kell csinálni alapszerelés anyag költsége kb 300000 + munkadíj (már ha lenne).

Fűtés kájhákkal is megoldható, szintén több ezer család fűt így...

Egy ilyen ház számlás radiátoros központi fűtés kiépítése gázkazánnal kb 1,6 millió. Vegyes kazán pufferral ~1,8. Vagy 3-4 fűtő klíma ~450000 /db.

Alacsony igényekkel, saját munkával a fürdő 1 millióból kijön, ha mesterek is kellenek inkább 2.

Tehát víz + fűtés elvisz kb 4 milliót, 1 millióból pedig lakhatóvá lehet tenni a házat.

Aztán a központi fűtést fel lehet áldozni a szebb lakó környezetért, 3-4 pici kandalló kb 400000 ft, azaz kb 1,2 millió pluszba ráfordítható a lakótérre.


A gáz ára szépen megy lefelé, szóval várhatóan idei fűtés szezonra barátságos mértékű lesz. Már most is harmada, mint a rezsicsökkentés csökkentéskor volt! + Márc-szept között a havi tözsde ár átlagát veszik, és ez lessz a rezsi csökkentés feletti rész ára. Januárba már 60-65$, nem pedig 180+$, mint 2022.08-ba volt.


Egy ilyen házra talán adnak 60% hitelt, azaz 3,3 milliót! És kell még egy személyi hitel is! Sajnos aki nincs eleresztve anyagilag az csak így tudja megoldani. A személyi hitel pedig elég húzos THM-el rendelkezik...

2023. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%

Azért a 40 millió alsóhangon elég meredek szerintem.


Én örököltem egy hasonló házat. Mindent én csinálok rajta.


Új tető megvolt 2-2,5 millióból (Igaz ekkor még 2300/nm-ért meg tudtam venni az Azzurro betoncserepet). Teljes kábelezés anyagköltségére mondok nagyjából 1 milliót + fél millió lesz a mérőhely szabványosítás amihez mindenképp szakember kell.

Egy 12 négyzetméteres szobával már kész vagyok, a falak felét újra kellett vakolnom, plusz a glett és festés, kb. 200-250 ezer. Aljzatkiegyenlítés+laminált padló 100 ezer. Tehát egy szoba falai és padlója lett 350 ezer.

Ha ezzel számolok, akkor a többi helyiség falaira és padlójára elmegy még 4x350 ezer.


Vízcsövezésre mondok bő 200 ezret, mert nem kell nagy távolságokra elvinni a vizet.

Plafon gipszkartonozás és mennyezet szigetelés ez egész házra most csak hasraütés szerűen mondok 1 milliót.

Ablakokat jófogásról vadászom össze 50-100 ezer között ki lehet fogni újszerű fa ablakokat, műanyagot még olcsóbban. Egy fasza fenyő bejárati ajtót 250-ért újonnan bőven meg lehet venni. Beltéri ajtókra nincs szükségem, de számoljuk bele ezt is, 1 millióból biztos megvan 5 ajtó tokostól.

Még egyszer másfél-két millát biztos el fogok szórni bojlerre, szaniterre, csempézésre, kályhákra.


Megjegyzem nálam nincs gáz bevezetve szóval gázszerelést nem számolok bele.


Ha ezeket összeadom az ~11 millió és ez már egy bőven lakható és igényes ház belseje + teteje. Nyilván bútor ebben nincs benne.


De még egyszer hangsúlyozom, mindent én csinálok. Ha mindenhez hívnék szakembert, biztos minimum duplája lenne.

Nyugodtan pontozzatok le, de ezek a számok a saját tapasztalataimon alapulnak, benne vagyok a munkálatokban és nagyjából követem a kiadásaimat.

2023. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó!

A 40 milliót író vagyok.


Minden tiszteletem a tied, de komolyan. Én egyszer raktam le ajtó elé 1 nm járólapot, lejtéssel hogy a víz kifelé folyjon. Nem hazudok 1 napom ráment. Soha nem csinálnám. DE neked respekt.

Node

A Kérdező, akit azóta se láttunk.... azt írja a ház teljes felújítása. Nem hinném, hogy ő egy személyben tetőfedő bádogos, ács, burkoló, víz-gáz-fűtésszerelő és egyebek egy személyben... feltételezem hogy szakembereket hív.

Írod hogy te mennyiért szerezted be ezt meg azt, meg hogy szerencséd is volt... oké... de nem ebből kell kiindulni.

Egyébként láttad azt a fürdőszobát? Csontig bontást még csak-csak elvégzik házilag.... csak oda kell egy vizes meg egy burkoló, de rohadtul úgy nézem hogy kőműves is! Ja meg villanyszerelő... Az már 4 szaki arra a fürdőre.

Új fürdőkád/zuhanyzó, mosdó... igény szerint határ az égbolt. Burkolatok... festés... CSEMPE... ki kell fugázni, szaniterek, villamos kiállások, konnektorok, kapcsolók... ne folytassam.

És egy darab fürdőnél tartunk.


Tető... most maradjunk annyiban hogy "csak" cserepeket kell cserélni, gerendákat pl nem... de ereszt ezer százalék.


Nem taglalom a konyhát meg a többit mert agyfrász.


Fűtés?


És akkor KÍVÜLRŐL csak a tetőhöz nyúltunk, nincs szigetelve a ház.... dehát ahhoz azt a pergő-málló szart le kell szedni... Szigetelőanyagok árait gondolom nem kell bemutatni!


Akkor az olyan járulékos dolgokról egyetlen szót sem ejtettünk hogy konténer a sittnek...

50-60 ezer forint körül van egy darab 8 köbös.


Én tartom a 40 misit.

2023. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 mindentudó99 ***** válasza:
62%
1-5 milla? 🤣 Jó vicc. De 40 et se gondolnék az meg elég sok. De tényleg sok múlik azon tudsz e csinálni magadtól valamit.
2023. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
42%
7-8 milla
2023. jan. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%
Az hogy milyen népek élnek a környéken miben befolyásolja a költségeket? Mert a kérdés arra irányult.
2023. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem is a 40 milliós nagyságrendre lehet számítani. Meg kellene gondolni a lebontást. Ha egy ilyen házat elkezdünk felújítani, attól még régi marad.
2023. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%

Lehet annak idején ők is maguk csinálták.

90-es éveket írnak de egy romhalmaz.

2023. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 NTBS ***** válasza:
0%
Az attól függ. Mihez értesz és mit akarsz? Legdrágább alapanyag vagy legolcsóbb? Néhány millió forint. Az biztos.
2023. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!