Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Romos vályogház teljes felújít...

Romos vályogház teljes felújítása körülbelül mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Ket vályogház fekszik egy kb 900 nm-es telken.

Az egyik regi nyilaszarokkal, rossz állapotú tetővel, min 100 eves, 20-30nm nagyságú.

Fürdőszoba, konyha nélkül.

A másik beomlott teto,ajtok, ablakok sincsenek benne, csak mellekepuletnek használva kb 15 nm.

Viz bevezetése szükséges.Az áram tudtommal benn van a telken, de a falakba nincs bevezetve.Gaz nincs es talán nem is lenne szükséges, mert a ház annyira kicsi, hogy árammal is be lehetne fűteni ha nagyon szükséges(ill csak nyaraló lenne)...

A talaj jo minusegu, egyenletes.

Az érdekelne, hogy a teto, falak árammal, víz bevezetése, szennyvíz elvezetése stb körülbelül mennyibe kerülne?

Tobb szakembert is megkérdeztem, meg nem kaptam választ, csak érdekelne, az itt böngészők véleménye.:)



2022. jún. 30. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mintha egy újat építenél. Ráadásul a vályogot, nagy rá az esély, hogy elrontják, így pár év múlva mégtöbb bajod lesz vele.
2022. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy nem áll meg annyinál, mint amiket felsoroltál.

Nem írtad, hogy van el a háznak minimum 60 cm-es kőalapja, vagy csak alap nélkül a földön áll?

Mert utóbbi esetben vizesedik és a vízszigetelést is meg kell oldani.

Az összmunkálatok után következik a burkolás/festés, ami vályog esetén más anyagokat igényel, mint a téglánál.

Eleve nem betonozhatod le telibe az aljazatot, mert ez is lezárja a párolgást, szellőzést és megint csak a falak kárára megy.

Hagyományos módszerekkel a hajópadló a megoldás és a falak meszelése. Ez a konyhára-fürdőre is vonatkozik. Régen nem tettek a padozatra burkolatot, hanem döngölt föld volt, nem véletlenül.

Fürdőbe vagy egy zárt zuhanykabint teszel, vagy csak a legszükségesebb helyeken - mosdó, fürdőkád körül burkolsz, azt sem a földtől kezdődően.

A konyhában is csak a tűzhely és a mosogató körül.

Ezek azok amikre nem kérdeztél rá, de kikerülhetetlen plusz költségek.

Az alap kérdéseidre nem lehet a helyszín ismerete nélkül válaszolni, mert millió tényezőtől függ.

(A szennyvíznél pl. nem mindegy, hogy a már meglevő csatornába lenne vezetve, vagy emésztőt kell csinálni.)

2022. jún. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak a vízre meg a villanyra, így látatlanban mondanék 3 milliót, + emésztő.

A tető(k), ajtók, ablakok, festés, mázolás, burkolás, talán még kerítés is kell, azok megválaszolhatatlan kérdések, de úgy gondolom, hogy sok-sok házilagos kivitelezéssel, (ti + család + barátok) mindennel együtt optimális esetben 7-8 millió a legszerényebben a történet. Lehet, hogy jobban jártok, ha a 15 m2-es romos kuszlit lebontatjátok és abba nem invesztáltok egy fillért sem és még így is bontással, szállítással lesz 1 millió körül, de a felújítását nem ússzátok meg a háromszorosából sem.

2022. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Én nem vagyok vályogház ellenes, nekünk is az van nyaralónak a Balaton-felvidéken és imádjuk. De nem romos állapotban vettük és csontszáraz, mindig is az volt, mert van kőalapja.

A helyedben, a helyreállítási költségeket mérlegelve inkább a bontás mellett döntenék és szendvicspanelből, amik eleve szigetelt elemek, csináltatnék egy jó alapon álló 30m2-es nyaralót, ami akár a későbbiekben bővíthető is. Olcsóbban jönnék ki összességében.

A nagyságát természetesen a helyi szabályzók és a pénztárcád döntik el.

2022. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
Ugyanaz mintha újat építenél, sőt több mert 27% az áfa. Kb 80 millió Ft
2022. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

#5

Meglévő telken álló 20 + 15 m2-es házról beszélünk Ember!

Jó-jó, hogy nem olcsó mulatság az építkezés, de a 80 millióval kb. 10x-es árat lőttél be, ...vagy félreírtad egy nullával.

Nem muszáj ám mindenhez hozzászólni, mert az nem segítség a Kérdezőnek!

2022. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi válaszokat!

En úgy 10-12M szánnak ra az egeszre, hogy a nagyobb ház normális állapotban legyen, es szerényen fel legyen szerelve konyhával furdoszaobaval, a többi, jöhet szépen lassan utána.Es a kisebb "haz"vagy le legyen bontva vagy fel legyen újítva.

A kisebb házban egészen biztosan nincsen alapozás es ha jól emlékszem a nagyobb hazban sincs.

Ahogy említettem, szerintem maga a ház van vagy 70-100 eves.(Stílusát tekintve nem tűnik annak, de apám ott nott fel, 65 eves lenne ha élne.)

A környék be van építve rendesen, szóval csatorna, víz meg minden egészen biztosan a környéken!

Tehát akkor azt a következtetést lehet levonni, hogy az összes elbontása nagyjából 3M forintra jönne ki, plusz egy téglaház építése 40 nm, körülbelül 18M ra jönne ki?(egy online kalkulátor szerint).Viszont a felújításás, ha a falak mondjuk rendben vannak ,akar 10M korul is kijöhet?

2022. jún. 30. 12:35
 8/15 A kérdező kommentje:

Meg annyit hozza tennék, hogy a telek maga nagyon régóta a családom tulajdonában van csak mióta a nagyszüleim meghaltak (15ev) senki nem foglalkozott vele sajnos.

Azt sajnos nem tudom, hogy ok építettek-e a hazat, de szerintem igen, mert a család többi tagja a konyeken az en nagyszuleimmel együtt több hasonló jellegű, jo minőségű szép hazat épített a kornyeken(szinten 40-50-60 evvel ezelőtt), szóval szerintem ha ok építettek, akkor nem volt kontar munka.

2022. jún. 30. 12:41
 9/15 A kérdező kommentje:
* kerites beton alap megvan, arra talán házilagosan lehetne valamit barkácsolni, amíg nincs jobb megoldás.
2022. jún. 30. 12:43
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

#7

Egyetértek a kalkulátorral. Sőt lehet ebből még faragni, mert nyaralóról beszélünk

Egy lakóház felépítése, korszerű fűtéssel, klímával, szigeteléssel, igényektől függően 450-550 ezerFt/m2.

De mivel esetetekben nem kell milliós konyhabútor, nem kell -20 fokokat legyőző fűtés, így a költségek sem azonosak.

Viszont a szigetelést és a perzselő nyarak miatt a klimatizálást nem hagynám ki.

40 m2-re MA MÉG (holnap már nem biztos!) nyaraló esetén 15 milliót látok reálisnak.

2022. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!