Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Romos vályogház teljes felújít...

Romos vályogház teljes felújítása körülbelül mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Ket vályogház fekszik egy kb 900 nm-es telken.

Az egyik regi nyilaszarokkal, rossz állapotú tetővel, min 100 eves, 20-30nm nagyságú.

Fürdőszoba, konyha nélkül.

A másik beomlott teto,ajtok, ablakok sincsenek benne, csak mellekepuletnek használva kb 15 nm.

Viz bevezetése szükséges.Az áram tudtommal benn van a telken, de a falakba nincs bevezetve.Gaz nincs es talán nem is lenne szükséges, mert a ház annyira kicsi, hogy árammal is be lehetne fűteni ha nagyon szükséges(ill csak nyaraló lenne)...

A talaj jo minusegu, egyenletes.

Az érdekelne, hogy a teto, falak árammal, víz bevezetése, szennyvíz elvezetése stb körülbelül mennyibe kerülne?

Tobb szakembert is megkérdeztem, meg nem kaptam választ, csak érdekelne, az itt böngészők véleménye.:)



2022. jún. 30. 11:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a legolcsóbb veezió a bontas, es új építés.

A gányolás sem kerülne kevesebbe, es a végén még jó sem lenne.

2022. jún. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%
ilyen kis területnél fajlagosan magasabb a költségek, plusz ott az emelt áfa, simán lehet 1 000 000 vagy 1 200 000 ft/m2
2022. jún. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat.

Az afa, az mire ertendo?A haz epitesenel, vagy felujitasnal?

Bocsánat nem vagyok képben ezekkel.

2022. jún. 30. 16:18
 14/15 anonim ***** válasza:
49%

Egyikre se költenék egy fillért sem. Soha nem fogod viszont látni a ráköltött pénzt (ami azért elvárható lenne egy ingatlan esetén)


10 millióból vennék egy 4 évszakos mobilházat. A helyét le kell betonozni, víz+villany bekötés. Klímával ki lehet fűteni őket.

2022. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ennyire nem értesz hozzá, hívj egy ingatlanvizsgálót, aki átnézi az egészet és már ránézésre megmondja kb. hogy érdemes-e még azt a házat foltozgatni. 80 ezer forintodba fáj, de legalább tisztán látsz.
2022. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!