Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan oldottátok meg a...

Hogyan oldottátok meg a lépcső tervezését és berakását amikor kétszintes épületnél a felső szintet is lakhatóvá tettétek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 16. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:

sajnos kívülről. Ott volt hely. A nagyon meredek lépcső életveszélyes. Kívül csak az időjárásnak van kitéve, de befedtük.


Belül nem volt elegendő hely, kínlódni kellett volna..

Ja, és a lépcsőben ne legyen fa, se tégla, se beton.

2022. jún. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A vaslépcső meg döng minden lépésnél.
2022. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megkértem annak idején apámat, hogy tervezze meg. Megtervezte (magyar-nemet szakos diplomával).
2022. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Vannak lépcsőkre szakosodott cégek, érdemes velük felvenni a kapcsolatot!

Egyáltalán nem mindegy statikailag a kialakítás, de az épült szerkezetének megbontása lehet kifejezetten veszélyes is. Ha kívül épül, akkor azt be kell építeni. Eléggé kellemetlen, ha fűtetlen kialakítás. Nyáron meleg, télen hideg. Nem éppen ideális lakhatási célból! Viszont, ha kívül épül, akkor az építési engedélyhez is köthető. Ennek utána kell nézni az önkormányzatnál! (lebontathatják, ha nem intézitek el)

Mivel bútorozni is kell az emelten, így nem lehet holmi minimalista, kicsi kialakítás. Láttam csigalépcsőt, amit még egy konyhaszéket sem lehetett felvinni. Kellemetlen ablakon keresztül költözni. Ráadásul egy negyedik emeleti társasházi, belső kétszintes lakásnál volt, ahol az ablakos költözés kizárt.

Láttam Mekk mester által készített fém lépcsőt, ami nevetségesen primitíven volt összehegesztgetve mindenféle darab vasakból. A lépcsőfokok, melyek bordás vaslemezből voltak, centiket mozogtak az ember súlyától, mert nem volt merevítése, csupán két oldalt egy-egy lemezdarab tartotta. Felül a fal mentén futó zártszelvényhez hozzáhegesztette, pacsmagolva. Mindezt két emeleten keresztül egy családi házban. :-o


Nálunk erős falépcső van a belső kétszintes lakásunkban. 95 cm széles, 3 méter belmagasságra megy fel, három lépcső után a negyediknél van egy 90 fokos forduló, 95x95 cm-es pihenővel. Profi asztalos munka, de már evvel vásároltuk a lakást. Viszont nem volt korlát, amit én építettem hozzá. Tök egyszerűen, egy IKEA IVAR polcrendszer láb, azaz oldalelemiből. :-) A lépcső alatt pedig beépítettem szekrényekkel. Próbáltunk asztalost találni mindehhez, de nem sikerült, megoldottuk magunk. Jól sikerült! (karbantartó géplakatos az alap szakmám, ha nem is abban dolgozom, tehát van eszközöm és gyakorlatom hozzá, + az IKEA, OBI, Praktiker sok anyagot, alkatrészt képes biztosítani :-) )

2022. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Meton ***** válasza:
69%
A csigalépcső foglalja el a legkisebb helyet, de akkor csak elemes bútorokat lehet felvinni. Nálunk felment a francia ágy is, de szétszedve és a matracot jól összecsavartuk.
2022. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
54%
Nekünk csigalepcso volt és nem volt vele semmi baj, a nagy szekrény is felfért darabokban meg a fotel is, egy kanapé egyben azért már érdekes lett volna. Anyagválasztásnál ne legyen az egész lépcső fából, ha csak a lépcsőfokok vannak abból akkor oké de ha minden fa akkor elkezd majd recsegni és azzal már nem lehet túl sok mindent kezdeni
2022. jún. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden javaslatot, tanácsot, hozzászólást!
2022. jún. 25. 08:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!