Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízteres kandalló beszerelésén...

Vízteres kandalló beszerelésén gondolkozom.200nm kétszintes a ház. A már meglévő fűtésrendszerre szeretném rácsatlakoztatni. Mekkora összegű beszerelési költségekre számíthatok?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 12:22
 1/6 Denta válasza:
menj el egy ezzel foglalkozó boltba/emberkéhez akkor szerintem többet tudsz mintha valakik neki állnának találgatni
2014. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi és igazad van .Reméltem van olyan aki esetleg már tapasztaltabb ebben a dologban és a segítségemre lenne.
2014. aug. 29. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz olcsó mulatság az biztos.... a kandalló drága és hát azért akkora házhoz nem egy kicsike teljesítményű kell. Az tény,hogy szép és jó,de sokkal olcsóbb és GAZDASÁGOSABB valahova bevágni egy vegyes tüzelésű kazánt pufferrel! Akkor még a házba se kell koszolni és ha szabályozhatóak a radiátorok a puffer miatt nyugodtan lehet tekergetni vegyes fűtésnél.
2014. aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ismételten köszönöm szépen a választ.Amire nekem szükségem lenne az 28 kw teljesítményű vízteres kandalló,ami 350 - 400 e ft.ból kijönne.Nem olcsó mulatság az biztos.Ami jobban foglalkoztat a beszerelési költések.Egyébként be van vezetve a gázfűtés amit bekapcsolni a magas árak és silány fűtőértékért úgy gondolom nem szabad.Bent van még a vegyes tüzelésű kazán is ( puffer nélkül ) a baj hogy azt sűrűbben kell megpakolni mint a vízterest és egész nap nincs otthon senki aki rakhatna a tűzre.Vízteresre meg azt mondják elég napjában kétszer megpakolni fa brikettel gazdaságosan és sokáig ég.Igaz mondani sok mindent lehet.
2014. aug. 29. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok...Akkora kandallóhoz elég nagy átmérőjű kémény kellene. Amúgy a kazánt is meg lehet brikettel pakolni sőt még szénnel is és ha jól van beállítva akkor sokáig ég!! Nah meg a cserépkályhát pakolják napi2szer és nem a kandallót!!!! Ha ennyire van pénzed én azt ajánlom,hogy faelgázosító kazánt vegyél amit szintén nem kell állandóan pakolni. Viszont olvassál csak utána a puffer előnyeinek!!!!!!!!
2014. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi ismét a kommentet:) Utánanéztem egyből a puffertartálynak!És tetszenek a leírtak.Vegyes tüzelésű kazánunk 81.es évjáratú totya4-es.Tehát nem egy mai modern darab.Most meg mindjárt rákeresek az általad javasolt faelgázosító kazánra is! Esetleg még bármi egyéb hasznos dolgot megosztanál velem az szívesen fogadom ! :)
2014. aug. 29. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!