Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 14x14-es meglévő téglakémény...

14x14-es meglévő téglakémény megfelelő lehet egy 7kw -os kandallónak? Vagy érdemes új béleltet építeni neki? Hatásfokon mennyit emelne a szigetelt kémény? 60nm alapterületű galériás kis házról van szó.

Figyelt kérdés

2014. febr. 1. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy szabvány kémény .Ha jó a huzat nem kell ezt bélelni,ha nem akarod .A hatásfokán ez nem változtatna .

Jó tüzelő anyag,az igen .

2014. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 emir72 ***** válasza:

Minden készüléknek a használati útmutatójában szerepel, hogy mekkora kéménybe köthető.

A 7 kW semmit sem jelent, mert az olcsó készülékek gyártói a készülék által maximálisan leadott teljesítményt adják meg, a magyar szabvány szerint. A komoly gyártók pedig a tartósan leadott teljesítményt adják, az uniós szabvány szerint. Ezért van az, hogy egy 7 kW-os olcsó készülék kb 100, egy jó minőségi kb 160 légköbmétert képes befűteni.

Pont az olcsóbb készülékeknél lényeges lehet a kémény bélelése, hiszen ezek sokkal több tüzelőt igényelnek, ezáltal több füstgázt kell elvezetni adott idő alatt.


Ha galériás a ház, gondolkozz el egy ventilátoros rendszeren, az egyenletesebb hőelosztás miatt.

2014. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

erről a készülékről van szó: Haas+Sohn Montegrotto

[link]

-ez nem egy olcsó készülék, ezáltal gondolom tartósan tudja a 7kw leadását. Ennek 150-es a füstcsöve. Ezért érdeklődtem hogy ehhez megfelelő lehet-e a meglévő féltégla méretű béleletlen kéményem.

2014. febr. 3. 08:31
 4/7 emir72 ***** válasza:
Ismerem a készüléket, mi is forgalmaztuk. Elegendő hozzá a kéményed.
2014. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha forgalmaztátok tudsz róla elfogulatlan véleményt mondani? Megbízható jó hatásfokú készülék a gyakorlatban?

Ár-érték aránya milyen véleményed szerint?

2014. febr. 5. 07:39
 6/7 emir72 ***** válasza:

A H&S kandallókkal az elmúlt majd' 20 évben egyetlen panaszunk volt, amit 2 napon belül sikerült orvosolni (annak ellenére, hogy én Sümegen vagyok, a megrendelő pedig Gyulán volt - az ajtó tömítését kellett cserélni).

A Montegrotto egy kifutó készülék, mint ilyen kiforrott, és megbízható modell. Biztos vagyok abban, hogy pár évtizedig nem lesz vele gondod.

Jó ár-érték aránya egy Volkswagennek van, de te egy Audit vettél: ebben a kategóriában már prémium minőségű kidolgozás, anyaghasználat és dizájn is jár; az ár-érték ezzel arányos.

2014. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 emir72 ***** válasza:

Hatásfokot kihagytam. A 80%-os hatásfok kb. azt jelenti, hogy fele annyi fát fogsz felhasználni, mint egy 7 kW-osnak címkézett 100 eFt-os készülék esetén. Vannak ennél kicsivel jobb hatásfokú készülékek is (az újabb típusok között), de azok ugyanebben az árban nem hozzák ezt a dizájnt, vagy hasonló dizájnnal drágábbak.

Főként a fejlettebb huzatszabályozásuknak köszönhetően tudnak jobbak lenni az új fejlesztésűek.

2014. febr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!