Erről a villanyszekrényről hogyan lehetne egy konnektort lekötni biztonságosan?
A házban megszaporodtak a háztartási gépek, mosogatógép, mosógép és szarítógépet is hozott a mikulás, de sajnos csak 1 fázisú áram van és az elektromos rendszer igen csak idejét múlt...
Sajnos a közeljövőben nem tudom újra huzatni a házat, ezért szeretnék egy konnektort lekötni közvetlen a mérőről, nem rég be is kukkantottam a biztosító tábla mögé:
Az olvadó biztosíték mellé szeretnék egy 16 amperes kismegszakítót, arra kötném a konnektort...
Arra már rájöttem, hogy a feketére kötöm a kismegszakítót, a kéket meg közvetlen a konnektorra kell kötni, de hogyan kötök össze alumíniumot rézzel?
A piros kábel a háttérben az mi?
Egyik vezetéknél megoldás lehet, hogy a kismegszakító egyik oldalára az alumíniumot kötöm, a másikra meg a rezet? Tehát a kismegszakítót használnám áthidalónak...
De a másikat hogyan kössem össze, hogy ne melegedjen?
Ismétlem, nagy terhelést kap majd, olyan 2 kw-t!
Illetve milyen kábelt, konnektort, egyebeket használjak?
Jó lenne egy részletes leírás! :)
"és az óra után a falon kívül újra vezetékelni a házat,"
Meg előtte is.
Nem, nem...
Magát a mérőszekrényt nekem kell megcsináltatni, de az újra vezetékelést, új óra, stb azt a szolgáltató megcsinálja, sőt bővíti is 32 amperig... nekem leginkább az óra után kell újra huzalozni.
Bocs, de mostanában nagyon sok a tűzeset.
Ha nem szeretnél bajt, akkor fel kellene újíttatni egy szakemberrel.
Az ideiglenes megoldások is biztonságosak kell legyenek.
Vegyél egy kisebb szekrényt és azt kössed be és onnan vidd be az olvadóig egy kismegszakítóból. Az újat pedig a szekrényből.
Nem nagy dolog, ha neked ez probléma, akkor lehet tényleg szaki kell :(
A bővítésben el kell keserítselek. Csak akkor bővítenek ha szabványosítod a mérőhelyedet. Ez a mostani helyed tuti nem az. Jó esetben csak betesznek egy új műanyag szekrényt, már ha befér, mert szerintem kevés a hely és behúzzák az új vezetékeket. A gond, hogy lehet a mostani csöveid se átjárhatóak és azzal is dolgozni kell.
Rosszabb esetben ki kell vinni a szekrényt valahova a ház falára. Plusz földelés nélkül nem leszel szabványos az tuti, azt is meg kell csinálni.
Én 3 fázisra bővítettem fel 32 - 20 - 20-ra. Kivitték a szekrényt a ház elé. Dolgoztak vele 3-an több órát. Szerencsére ismerősök voltak, így megúsztam 150e-ből. (ebben nincs benne az amper ára, az ingyen volt mert párom a cégél dolgozik). Piaci áron ez 250-től indul. Erre regisztrált villanyszerelő kell, a szolgáltató nem foglalkozik vele. Ő csak beköti az új villanyórát ha cserélni kell, meg adja a kismegszakítót az óra után.
Ide szakember kellene, mert ez kicsit sok sebből vérzik, innen meg nem látszik, hogy mi, hogyan van kötözve a háttérbe. És ha ide valaki belenyúl, bármikor gondod lesz ( rázás, fi hiány, tűz) onnantól ő felel érte.
Szóval elöbb kellett volna a hálózatot biztonságosra és jóra csináltatni, és utána venni ennyi gépet.
A kep alapjan azt mondom, hogy tokeletes.
Azert mutathatnal kepet a burkolat levetele utan is :)
Tehat akkor kiiktattad az olvadot igaz?
Amugy en is schneidert hasznalok. Nekem is bevalt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!