Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A horonymaró meg a felsőmaró...

A horonymaró meg a felsőmaró az ugyanaz?

Figyelt kérdés

Keresek horonymarót és egy csomó találat felsőmaró…


Falat akarok vele marni vezetéknek.


2021. nov. 20. 20:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
160 cm vagyok és 50 kg, nő… a villanyt én fogom bekötni - a nagyon nagy koszt és a full kézi vésést akarom bekötni
2021. nov. 21. 12:40
 12/21 A kérdező kommentje:
*akarom megúszni
2021. nov. 21. 12:40
 13/21 Noren1989 ***** válasza:
100%
Előképzettséged azért van hozzá?
2021. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nyugi, nem fog megrázni az áram. De nyugodtan jöhetnek tanácsok :) Viszont egy villanyszerelő bizonyítvány meg mérnöki diploma elég előképzettség kell legyen😉 meg nem először szerelek villanyt, csak ekkora léptékben és egyedül még nem csináltam. A gond, hogy a lakás nincs csövezve és most segítségem sem lesz a falmunkákhoz és falat nem véstem még sose, illetve vakolatcserét meg csempejavítást csináltam, de az nyilván nem ugyanaz…balesetet meg nem akarok. Szóval biztosra akarok menni vagy kézi vésés lesz. Falban sok kárt nem tudok tenni, mert teljes felújítás kell, de az ujjaimhoz ragaszkodnék 😀


Február-márciusban esedékes a dolog, csak elő akarok készülni. Nyomvonalak már megvannak, előzetes anyagkalkuláció is. Lakást szép lassan ürítem ki. Már csak a vésés kérdésköre marad.

2021. nov. 21. 13:19
 15/21 Noren1989 ***** válasza:

Noshát, akkor: én a nagymúltkorjában csak vésőgéppel csináltam meg hasonló melót, 2.20 magasan. Kellemetlen kicsit a gép súlya. Én szerintem kérnék segítséget a helyedben.


A kézi vésés elképesztően lassú tud lenni, nálam egy kb 6m-es szakasz volt meg géppel (persze intenzív köhögés, stb mellett) 4 óra alatt.


Légzésvédelem rulz, bármit is csinálj.

2021. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

1 hónapom lesz rá kb (szabira akarok menni, és kikapcsolódás lesz - tudom, hülye vagyok 😂)


Az a baj, hogy akit fizikai munkára tudnék esetleg fogni ahhoz nekem kellett átmenni vízcsapot javítani pár éve, mert akkora antitalentum műszakilag.


De akkor lehet átgondolom még ezt a gépvásárlást…

2021. nov. 21. 13:33
 17/21 Noren1989 ***** válasza:
82%

Kölcsönzés.


Kb 60-80 kaukcióval, napi 5-8 ezerért tudsz bérelni.

Nem kell megvenned a gépet...

2021. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A függőleges horonynálnnem gond a gépnsúlya, mert "viszi magát" neked csak a falra kell nyomni és egyenesen vezetni. A vízszintes vágás tényleg szar, majd megállsz pihenni.

Egy ipari porszívó kötelező a horonymaráshoz.

Ha veszelnegy kis barkácsgépet + porszívót olcsóbbra kijössz mintha napokig bérelnél ilyeneket.

2021. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

Nem akarok ezen fennakadni, de 10kg egy normál gépsúly, a linkeltnek 5kg! A szociális gondozásban többnyire nők dolgoznak, nem annyira kevesen vannak azok, akik 160/50, de tény, hogy nem ez az általános. Embereket emelgetnek, ráadásul egy magát elhagyó ember súlya elképesztően nehéz. A bevásárlás is rendszerint nőkre marad, biztos vagyok benne, hogy ennél lényegesen többet is cipelsz! Ez csak soknak hangzik, hogy 10kg! 5-10kg-os géppel hidd el, hogy simán megtudod csinálni, nem kell hozzá különösebb kondi! Látatlanban, úgy, hogy nem ismerlek, úgy is biztos vagyok benne! 30 métert végig vágsz halál nyugiban fél-1 óra alatt, ha nehéz és nem bírod, megállsz párszor és ha 3-4 óra alatt készül el, akkor mi van? Kosz az nem lesz ettől sokkal kisebb, de lényegesen könnyebben tudod utána megvésni, javítás is könnyebb, kevesebb hozzá az anyagigény stb. Ha veszel egy gépet, látni fogod majd, hogy a két tárcsa közé gyűrűt kell tenni, ezzel adod meg a két vágótárcsa távolságát. Több gyűrű van, különböző vastagságú, így tudsz szélesebb hornyot is vágni! Ha úgy csinálod ahogy írtam, akkor nem teszel kárt magadban, egyébként sem az ujjad vágnád le vele ha megugrik, max. annyi történik, hogy megijedsz! A legrosszabb esetben leejted a gépet, bár én ilyet életemben csak egyszer láttam, két hétnél tovább nem is dolgozott velünk az illető.

Vésni is ajánlom, hogy kisgéppel, 30 méterre, téglánál, bemész a Lidl-be és veszel egy parkside-os kisgépet, de ha lesz a jövőben több vésni való, akkor is még használható lesz, mert a parkside-os gépek nem rosszak, olcsók és jók!

2021. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Igazad van alapvetően, csak túl sokat hallgatom valószínűleg, hogy nőnek nem megy a lakásfelújítás… meg szeretek biztosra menni :)
2021. nov. 21. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!