Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A horonymaró meg a felsőmaró...

A horonymaró meg a felsőmaró az ugyanaz?

Figyelt kérdés

Keresek horonymarót és egy csomó találat felsőmaró…


Falat akarok vele marni vezetéknek.


2021. nov. 20. 20:37
1 2 3
 1/21 Noren1989 ***** válasza:
88%

Alapvetően szerintem nem.


A vezetékek maràsàhoz való gép inkàbb egy kézi cirkulàra hasonlít, míg a felsőmaró egy egész màs téma, mint gép.


Falhoronymaró/falhoronyvágó tàrcsàt, vagy gépet keress.

2021. nov. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ülömböző a kettő.
2021. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
A falba hornyot marni (elektromos vagy egyéb vezetéknek )speciális falhorony maróval lehet. Általában felsőmarónak azt az asztalosipari elektromos kéziszerszámot nevezik, ami egy falapra helyezve és mozgatva a motorral nagy sebességgel (többnyire 10 ezer/perc fordulatszám felett) forgatott kisméretű forgácsoló fejjel különböző alakú mélyedéseket, vájatokat alakít ki a falap felszínén vagy oldalain. Ez a készülék nem alkalmas falba horonyt marni.
2021. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
például Einhell TH-MA 1300 falhoronymaró, 1320W
2021. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. nov. 20. 22:01
 6/21 A kérdező kommentje:

Létezik ezekből valami kisebb tömegű? Nem vagyok benne biztos, hogy elbírok egy 5 kg-os gépet működés közben🤔


Sima vacak téglafalam van

2021. nov. 20. 22:04
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az említett einhell kb. a legkisebb falhoronymaró amit rendesen lehet kapni az országban, talán a parkside gyárt egy kicsit kisebbet de nagy különbség biztos nem lesz.
2021. nov. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kisebb! A villanyszerelők ezt húzzák/tolják egész nap. Na nem az Einhell-t, az barkács, ált. inkább 10kg körül van egy horonyvágó súlya.

Ehhez szükséges még egy ipari porszívó is, azt se felejtsd el!

2021. nov. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8, elhiszem, de 160 cm magas vagyok, kizárt, hogy egy 10 kg-os gépet meg tudok hosszú távon tartani és legalább 30 méteren kell új vezetékeket ill 25 mm-es kábelcsövet berakjak.


És egyelőre csak a saját lakásomban szeretnék részben vezetéket cserélni. Porszívó meg már megvan. Csak gondoltam a vésést megúsznám :)

2021. nov. 21. 09:28
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze ennek a magassághoz? Én 168 vagyok, létrára állok!

De ezt hogy érted, hogy a vésést megúsznád? Horonyvágó arra jó, hogy könnyebben tudj vésni/ne törd a téglát/ne vés nagyobbat a kelleténél, szóval azt nem úszod meg, hogy vésni kelljen! Arra a horonymaró jó, azt viszont már nem kapsz szerintem, még akkor sem, ha sok esetben a horonyvágót tévesen horonymarónak hívják. Kiment a divatból, mert egy gyilkológép volt! Pár óra használat is erősen megterhelte az embert, nagyon erősen kellett tartani, nagyon lassan lehetett vele haladni. Van most is valami hasonló, ami kvázi ki is vési, de más elven működik.

Ki fogja összekötni, Te? Vagy a "megúszás" arra vonatkozik, hogy előkészíted a villanyszerelőnek a nyomvonalat? Mert azzal nem spórolsz egy fillért sem! Tapasztalatból mondhatom, hogy ahol a tulaj vállalja a vésést, az sosem jó, utána kell vésni, és épp annyi idő elmegy rá, mintha kivésném én, így nem is szoktam megengedni, mert csak idegeskedni kell, hogy itt-ott nem fér be, sarkok nincsenek rendesen megvésve stb. ezt a tulaj persze nem látja, így a végén az a hozzáállás, - és onnan nézve jogos hozzáállás - hogy mi a francért került ennyibe, ha egyszer ki lett vésve neki minden, minden elő lett készítve?


Felemeléskor van egyébként a gép teljes súlya a kezedben, amikor vágsz akkor már lényegesen könnyebbnek érzed! Ha először csinálsz ilyet, akkor azt javaslom, hogy tárd fel a teljes nyomvonalat, nehogy elvágj élő vezetéket, amire szükséged lenne a jövőben is, ill. ha konyhába vágsz, akkor tudd a víz nyomvonalát. Javaslom, hogy rajzold fel vízmértékkel a falra a horony nyomvonalát, (vízszintes-függő) és vágáskor azt kövesd! Tudod követni könnyen, a gépeken ált. van egy nyíl, ami mutatja a belső korong pozícióját. Egyenesen haladj a géppel, máskülönben megszorul a korong, tartsd erősen, mert ha megszorul képes megugrani, a nyomvonal felrajzolása kezdőknél ezért is jó, mert így eltudod kerülni azt, hogy ferdén haladj (nem csak esztétikai oka van).

2021. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!