Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért vesznek meg sokan...

Miért vesznek meg sokan lakhatatlan állapotú lakásokat és házakat?

Figyelt kérdés
Sokan panaszkodnak arra, hogy nincs képzett szakember az építőiparban és hosszúak a várakozási idők. Ott van a kutya elásva, hogy nem kell olyan lakást megvenni, ami lakhatatlan olyan esetben, amikor azonnal ott akar lakni az ember. Minden egyéb esetben nem érhet senkit meglepetésként, hogy várni kell a szakemberre, gondolom látta, hogy a lakás egy 60 éve épült panelben van, nyilván előbb-utóbb majd fel kell újítani. A hangsúly a majdon van.
2021. szept. 16. 09:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én lakásom is lakhatatlan volt amikor megvettem, de legalább így olyan lett amilyennek én szerettem volna (igaz még 4 évvel később sincs teljesen kész de már bőven lakható, csak a konyha hagy még kívánnivalót maga után, ennek tavasszal esek neki. Viszont, mivel kevés időt töltök itt, alig főzök, amit megeszek azt pedig a dolgozószobában fogyasztom el IT-s és "gamer" létemre, így nem is sürgős, hogy puccos konyhám legyen :D)

Illetve amíg lakhatatlan volt és a mesterekre, pénzre vártam, addig továbbra is szülőknél laktam, abban a pár hónapban/fél évben. :)

2021. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mert egy lelakott retró vagy nagymama panel lakást könnyebb megszerezni kevesebb önerő kevesebb hitel kell rá. Fölösleges olyan lakást venni ahol 10-15 éve fel lett újítva lakható, de 3-4 millióval többe kerül, de te hosszútávra tervezet 10-15 év ezért inkább egyszerűbb, ha most felújítod mint hogy akkor amikor már beköltőztél teljesen nehéz padlót cserélni vagy villanyvezeték a fürdő szétbontási is probléma, ha be kell járnod dolgozni és nem szeretnél büdös lenne.

Amúgy szerintem nincs sok lakhatatlan panel a többségük lakható retró lelakott lakások, de ha beköltőzöl akkor a felújítás nehéz lesz ezért nincs értelme beköltőzni.

2021. szept. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12 : Ok, de ahol addig voltak, ott nem tudnak meglenni még egy évig nyugodtan?
2021. szept. 20. 11:45
 14/16 anonim ***** válasza:
13. Hát ha nincs rá pénzük, mert az albit nem tudják hitel mellett fizetni vagy el kellet adniuk a meglévőt az újért. Sokan, ha tehetik, ilyenkor egy nyárra 1-2 gyerekkel visszaköltöznek szülőkhöz (ami a "jó" anyósviszony melegágya:)).
2021. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13: Hát ha eladták azért, hogy az újat megvehessék, akkor nem.
2021. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

12-es vagyok


Ha mamahotel van akkor tud maradni, ha albérlet akkor azt fizetni kell ez legalább +1 millió forint lenne vagy még több és itt már az új lakásodnak is megjelenik hitele és rezsije úgy, hogy nem is élsz ott pl közös költség, víz és villany alap díjak, gáz díja, ha átalány van vagy központi fűtés ezeket mind fizetned kell az üres lakásra.


Ha van lakásod és veszel egy másikat a régit nem szeretnéd megtartani akkor 1 éved van eladni, hogy a %4 illeték díjat visszatud igényelni.

Pl régi lakás 25 millió új lakás 40 millió akkor az új lakás vásárlásnál befizetsz 1,6 milliót és ebből a régi lakás illeték díját visszatudod igényelni ami 1 millió forint. Ha az új lakást hitelre vetted és a régi lakás árát beleakarod forgatni, hogy kevesebbet kellejen visszafizetni akkor is jobb minél előbb.

2021. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!