Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Acél cső hogyan szerelvényezhe...

Acél cső hogyan szerelvényezhető házilag?

Figyelt kérdés

Egy radiátort szeretnék áthelyezni, amihez az egyik acélcsövet meg kéne rövidíteni kb 15 centivel. De nem vagyok benne biztos, hogy pontosan milyen szerelvény, összekötő elem kéne ehhez. Roppantógépem nincs, tehát valami csavaros megoldást keresek. A képen látható utolsó csőszakaszt szeretném megrövidíteni. Lehet valahol olyan csavaros elemet kapni, amit rá lehet szorítani az acélcsőre, aztán rá lehet csavarozni a szelepet, ahogy most is van? 15 mm-es a cső.


Kép: [link]



2021. szept. 3. 16:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az egy 15 mm külső átmérőjű acélcső, talán 2 mm falvastagsággal. Arra nem lehet menetet vágni. A képen látható sarokszelep vagy roppantógyűrűs, vagy gumigyűrűs tömítéssel van megoldva. Le kell venni és akkor majd látható. Továbbra is úgy gondolom, hogy a sarokszelep levétele után méretre vághatja a csövet és visszateheti a szelepet.
2021. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
És komolyan van aki ilyen csőből csinálja a fűtést?
2021. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
1,5-2 bar van a fűtésrendszerben, de ment már fel 3 barig is, akkor sem folyt sehol. A 2. képen látható idomot, amit már én tettem fel, kifejezetten üzletben ajánlották ilyen célra. Sajnos már nem emlékszem, hogy "roppantós" volt-e, vagy menetvágós, de házilag egyszerűen föl lehetett tenni.
2021. szept. 3. 22:46
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!