Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Acél cső hogyan szerelvényezhe...

Acél cső hogyan szerelvényezhető házilag?

Figyelt kérdés

Egy radiátort szeretnék áthelyezni, amihez az egyik acélcsövet meg kéne rövidíteni kb 15 centivel. De nem vagyok benne biztos, hogy pontosan milyen szerelvény, összekötő elem kéne ehhez. Roppantógépem nincs, tehát valami csavaros megoldást keresek. A képen látható utolsó csőszakaszt szeretném megrövidíteni. Lehet valahol olyan csavaros elemet kapni, amit rá lehet szorítani az acélcsőre, aztán rá lehet csavarozni a szelepet, ahogy most is van? 15 mm-es a cső.


Kép: [link]



2021. szept. 3. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Le kell vagni es menetet vagni ra.

Az a "konyok" gyonyoru lett...

2021. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt a gányolt csövet te ne rövidítsd sehova, hanem "tőből" cseréld ki.
2021. szept. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem lehet valami ilyesmivel megoldani?:


[link]

2021. szept. 3. 17:18
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez otretegu csohoz van. Fem csonel csak vagas es menetmetszes van.


(Gebo letezik meg de az ha megoldhato itt, otvarabb lenne mint a konyokod)

2021. szept. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

6 éve egy ilyen idommal oldottam meg két levágott fűtéscső lezárását, de most sehol sem találok ilyesmit, a bolt is megszűnt, ahol vettem:


[link]


Ezért gondoltam, hogy létezhet ilyen megoldás is, amihez nem kellenek drága célszerszámok (meg nem is nagyon tudom, hogy vághatnék menetet a fal mellett.)


Nem nagyon érdekel, hogy néz ki, így is elég ronda már az egész, inkább mielőbb szeretném megoldani, ha majd nagyon nem tetszik, és találok valami alkalmas szerelőt, kicseréltetem az egészet. Az egész nyaram azzal telt, hogy különféle "mesterekre" vadásztam, akik végül több kárt csináltak, mint hasznot, nem nagyon bízom már senkiben. Vidéken lakom, és itt gyakorlatilag évek óta nincsenek igazi szakemberek, csak magukat annak nevező szélhámosok. Amit lehet, igyekszem magam megcsinálni.

2021. szept. 3. 18:29
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez eleve egy roppantógyűrűs radiátorszelep. Szedd le a csőről, vágd le méretre a csövet, vegyél hozzá egy új roppantógyűrűt és tedd vissza.


[link]

2021. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kepen nem fem csoved van menettel?
2021. szept. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az első képen nem tudom, van-e menet a csövön, mert nem én csináltam. A másodikon biztos nincs nebet, mert azt én vágtam el, és tettem rá azt az elemet.
2021. szept. 3. 19:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Feljebb azt írta valaki, hogy roppantó gyűrűs amit az első képen csatoltál. Nekem nem annak tűnik, de ha mégis, akkor se értem, hogy fém csőre hopgy lett feltéve. Az ötrétegű csőhöz van.


Fém azaz acél csőre menet kell és arra a megfelelő idom.


Persze lehet csak én nem látom jól és valami szuper cső van a képen amit lehet hajlítani meg roppantóidommal is ellátni.


Acél csövet úgy intézel, hogy:

levágod flex-el vagy orrfürésszel.

kúposra csiszolod flex-el, illetve kiegyenesíted ha a vágás ferde lenne.

Utána csőmenetvágóval vágsz rá menetet. Fal mellett nem kis mutatvány, de már párszor megcsináltam, nem lehetetlen. Jellemzően a házakban a fal mellett megy a cső és nem a szoba közepén.

Utána mehet rá rendes menetes idom, amihez előtte kell menettömítő szál (loctite 55)

Nem bonyolult mutatvány, csak kell hozzá pár szerszám. (nem vagyok szerelő, magamnak tanulgattam meg)


Egyébként éln ötrétegű csövet tennék tleg még felülre, tőből levágva. Persze a menetvágást ott se úszod meg, illetve oda kellenek az extra roppantógyűrűs idomok.

2021. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy mekkora nyomás van a rendszerben? Lehet azért nem folyik mindnehol a víz mert alacsony nyomáson működik. 1-1.5 bar környékén már spriccelne mindnehol ahol szarul van feltéve az idom. szerintem.
2021. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!