Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kb mennyibe kerülne egy...

Kb mennyibe kerülne egy klasszik panel fürdő 3×2m felújítása ha mindent mi burkolunk?

Figyelt kérdés

Mi szednénk le a csempét (ami újra hasznosításra fog kerülni egy kedves ismerősömnél, nyári konyhájába akarja felhasználni össze akarja törni és darabokban, mozaikosan akarja felhasználni de ez már az ő dolga) jelenleg egy kád van benne ami öntöttvas. A vasudvarba szerintem be veszik. Épített zuhanyt szeretnénk. A mosdó 1 éves valamint a mosógép is alig egy éves fürdőszoba szekrényünk is új szóval ezek maradnának. A csempét amit kinéztem 3700/nm nem akarunk plafonig csempézni szerintem 2m magasan bőven elég lenne.

A csövek 100% hogy cserések szerintem egy víz szigeteles se ártana kb 10-15 éve biztos nem volt hozzá nyúlva.

Mennyivel számolhatunk ezek ismeretében?



2020. dec. 18. 11:22
A kérdező szavazást indított:
Fél millió Ft fölött
1 millió Ft
300 000 Ft
200 000-500 000 Ft között
8 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha ezeket hozzáértés és szaktudás nélkül csináljátok, akkor a bekerülési költségen kívül hozzáadódik még az ingatlan értékvesztése a sufnituning kivitelezés miatt, plusz a rosszul kivitelezett vízszigetelés általi károkozások majd az alsó szomszédoknál.
2020. dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

"Épített zuhanyt szeretnénk."


Pont ennek a vízszigetelését szokták elcseszni a "mesterek" is.

2020. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Konyitasz valamit a komuves,burkolo szakmakhoz?

Mit csinalnal a fallal ha a fuggoleges falban 3-4cm elteres van?

Hogy keszited az epitett zuhanyt?milyen lepesek kovetik egymast?

A burkolas miensege mar tenyleg csak hab a tortan.

Alo hangon fel millioval szamolj,ennel csak tobb lehet,akkor is ha te csinalod

2020. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
+ egy újabb millió, ha helyre kell majd állítania egy szakembernek azt amit elcsesztetek a nagy spórolásban.
2020. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell hallgatni az önbizalomhiányos kárrogókra.


Én először egy nyári konyhát burkoltam, második saját kezű burkolásom egy fürdő volt.

Szebb lett, mint amit egy átlagos burkoló csinál. (igaz, nem is 2 nap alatt gányoltam össze, hanem lényegesen tovább tartott)

2020. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kihagytam hogy apukám burkoló de már nyugdíjjas páromnak mindent is megtanított ketten fogják csinálni kizárólag a csempézést emiatt abszolút nem félek. Minden mást a mesterekre bízok. Azt hittem hogy ezt nem kell megmagyarázni végképp nem értem miért kell ilyen bunkón, lenézően válaszolni komolyan szóhoz sem jutok.

Utolsó köszönöm hogy normálisan válaszoltál végre nem egy negatív tipikus magyar válasz ❤️

Egyébként nincs alsó szomszéd, földszinti a lakás de ez már nem a lényegi kérdésre a válasz!


Kérlek ne kötekedjetek és kérek mindenkit hogy a kérdésre válaszoljon ne vessz el a részletekbe. ❗Mennyibe kerülne ha burkoláson kívül mindent szakemberrel csináltatnánk úgy hogy épített zuhany lesz? Szóval a csempe árát+anyagot+ennek a felrakásának a munkadíjján kívül mennyibe kerül egy átlag panel fürdő felújítása ahol csöveket és szigetelést is kell cserélni valamint épített zuhany lesz?❗

Köszönöm a válaszokat tényleg nem tudom már máshogy leírni ....



❗❗❗❗HA NEM TUDSZ VÁLASZOLNI A KÉRDÉSEMRE KÉRLEK NE FÁRASSZ NEM KÖTELEZŐ❗❗❗❗

2020. dec. 19. 00:10
 7/13 anonim ***** válasza:

Oke,ha apukad burkolo,pontosan tudja,hogy igy latatlanban senki nem tudja megmondani mennyibe kerul a vizvezetekek csereje.

Ehez kihivsz par szakit,es adnak ajanlatot.

Nem mindegy hogy a falban szeretnetek elvinni a vezeteket,vagy falon kivul.ahogy az sem,hogy a jelenlegi felallason szeretnezek e valtoztatni,(lefolyok,kiallasok).

Semmibe nem kerul par vizesnek ajtot nyitni es meghallgatni oket,viszont a kerdesedre szemelyre szabott valaszt kapsz.

De hogy a kerdesedre megiscsak kapj valami valaszt,nalunk 1,5x1,6 os a furdo,a wc kulon van.a furdobe torolkozo szaritos radiatort rakattunk,csereltek a konyhai csoveket is,a wc tartaly a strangba lett beepitve,igy vittek el 340 ezret.falban mennek a csovek,de a vesest nem vallaltak,es vissza sem falaztak a csoveket,csak ugy itthagytak a kivesett falban szabadon.epitett zuhanyzonk van.

2020. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha apád burkoló akkor tisztában van az árakkal. Amúgy ha mindent én csinálnék, olyan fél milla lenne a munkadíj, amiben benne van a víz, fűtés, burkolás, szerelvényezés
2020. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A vizszerelési munka csak maga 400 körül a kömüvesmunka 150 körül a burkoláson tudsz spórolni ahogy irtad.De ha minőségi munkát akarsz a csempézésre kérj referenciákat!Én ennyi ár ajánlatot kaptam.
2020. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9 es vagyok én is épitett zuhanyra gondoltam.A kömüves ár az csak a munkadíj a vizes anyaggal számolta.ytong zuhanynak nincs benne!Bontást nekem kell csinálni kivéve vizcsövek bontása!
2020. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!