Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakosokkal volt gondotok?...

Ablakosokkal volt gondotok? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés

Három barátnőmnél cseréltek az elmúlt 1-2 évben ablakokat, illetve a szüleim házában, de amilyen munkát végeztek, hát no comment.


Az egyik barátnőmnél felülről lengett az ablak az 5. emeleten, a másik barátnőmnél rosszul sikerült egy illesztés és betörött egy ablak. A szüleim kaptak egy belülről koszos üveget (amit utólag nem lehet korrigálni) egy másik barátnőmnél befolyt a víz az ablak alatt. Úgyhogy semmi jó tapasztalat.


Nálunk is ablakcsere lesz, jöttek is felmérni, külön kértem, magyaráztam is, miért nem szeretném, ha a két nagy (150×210 cm-es) ablakom osztott szárnyas lenne (ők azt ajánlották, de mondtam, hogy nem kérem). Ehhez képest kaptam egy árajánlatot, ami alapján egyáltalán nem vették ezt figyelembe, úgyhogy most rákérdeztem, hogy egyáltalán lehetséges-e az én kérésemnek eleget tenni.


Párom szerint egyszerűen csak tukmálni akarják ezt a megoldást (panellakásba való ablak és van nekik raktáron, így nekik ez kényelmes lenne), de nem hagyom ám magam. Sem az idő, sem az ára nem érdekel, csak gyártsák le, amit kérek, ennyi. :)



2020. dec. 14. 09:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Mivel normális ablakosokat választottam és nem a legolcsóbb gagyit, amit a szomszéd, így nem, nem volt semmi probléma az ablakaimmal, és 5 év alatt még csak állítani sem kellett semmit rajtuk. Nekem a legelső kérésem az volt, hogy osszák fel az ablakokat, és gyanítom, hogy az emberek 95%-a ezt kéri, ezért nem értették a te kérésed. Ráadásul az új ablakoknak súlya is van, amit a műanyag keretnek ki kell bírni, pláne, ha nyithatóra akarod, vagy ha tripla üveget akarsz. Értem én, hogy gyártsák le, te kifizeted, de ha egy év után a nyakadba esik, vagy ki az utcára, az senkinek se lesz jó. Néha azért érdemes a szakemberekre hallgatni. A normális szakemberekre.
2020. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok mit tenni, a berendezés miatt nem lehetne kinyitni a másik szárnyát az ablaknak. Errefelé nagyon kevés lakásnál látok osztott megoldást, és hiába tudom, hogy a súly miatt előnyösebb lenne. Szellőztetni sajnos muszáj, és én gyakrabban használom a buktatható funkciót amúgy is. Télen nincs miért kitárni az ablakot, mert 3 perc után csukhatom be a hideg miatt. Viszont a fél szárnyas megoldásnál csak az egyik szárnyat lehet buktatni, a másikon nincs is kilincs, de egy ekkora ablaknál biztos nem lenne más megoldás (jó lenne külön kilincs a kettőre). Azontúl nincs erkélyem, egyetlen örömöm a szép kilátás az ablakon. Osztott ablakkal még ez is elvész.
2020. dec. 14. 10:31
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Muszáj osztott ablak, a súly miatt, de mindkét szárnyát kérhetek bukó nyílóra, tehát mindkettőn lesz kilincs
2020. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Van olyan típus, amire mindkettőre kérhető kilincs, jól mondja a 3. A kilátás még megmarad, csak közelebbről érdemes nézni.
2020. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Azt is figyelembe vetted, hogy azt az ablakot meg is kell pucolni időnként? Mert nekem van kb ekkora fix ablakom, meg mellette egy keskeny bukó nyíló, viszont családiház földszint, tehát kintről meg lehet tisztítani. Kevés anyag miatt, mivel ugye itt nincs duplán a keret, ez volt a legolcsóbb az ablakaim közül.
2020. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyannal kell csináltatni, akit ismersz, aki dolgozott már ismerősnél és jó róla a visszajelzés. Teljesen ismeretlen céggel, emberrel biztosan nem csináltatnám.
2020. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6: 24 évesen, 300 km-re minden ebben jártas ismerőstől nem tudok senkihez sem fordulni tanácsért, hacsak nem a szomszédhoz, bár biztosan segítene.


5-ös: nem értem, mi a kérdés. Bukó-nyíló ablakot kértem, lehetne takarítani rendesen. 3-4: Az egyik szobában beépített bútor miatt nem tudok kétszárnyas ablakot kérni, ezt köszönöm az előző tulajnak. A dupla kilincses ablak miatt csak tovább csökken az ablakfelület...


Sok lakásban nincs osztott ablak, a mi épületünkben konkrétan senkinek (műanyag mind, mindenki cseréltette). Úgyhogy azt hiszem megkérdezem őket erről.

2020. dec. 14. 12:50
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7: Nekem pont a szomszéd ajánlott valakit. :D Átmentem megnéztem, hogy hogyan dolgozott. Szép lett egyébként, de végül is más ismerős ajánlott valakit, akivel megcsináltattam. Ők pl. több száz kilométerre is vállalnak munkát, nem csak egy városban dolgoznak.

Szóval érdemes utána járna. Nemcsak úgy viccből írtam.

2020. dec. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Miért akarod cseréltetni az ablakot egyáltalán?

Ez az első.:)

2020. dec. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Milyen ingatlanról van szó és milyen ablak van most?

Ha üveg van, nehogy műanyagra cseréltess, az minőségi csökkenés ugyanis, az üveg+fa klasszisokkal jobb, még ha felújítandó is.

2020. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!