Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakosokkal volt gondotok?...

Ablakosokkal volt gondotok? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés

Három barátnőmnél cseréltek az elmúlt 1-2 évben ablakokat, illetve a szüleim házában, de amilyen munkát végeztek, hát no comment.


Az egyik barátnőmnél felülről lengett az ablak az 5. emeleten, a másik barátnőmnél rosszul sikerült egy illesztés és betörött egy ablak. A szüleim kaptak egy belülről koszos üveget (amit utólag nem lehet korrigálni) egy másik barátnőmnél befolyt a víz az ablak alatt. Úgyhogy semmi jó tapasztalat.


Nálunk is ablakcsere lesz, jöttek is felmérni, külön kértem, magyaráztam is, miért nem szeretném, ha a két nagy (150×210 cm-es) ablakom osztott szárnyas lenne (ők azt ajánlották, de mondtam, hogy nem kérem). Ehhez képest kaptam egy árajánlatot, ami alapján egyáltalán nem vették ezt figyelembe, úgyhogy most rákérdeztem, hogy egyáltalán lehetséges-e az én kérésemnek eleget tenni.


Párom szerint egyszerűen csak tukmálni akarják ezt a megoldást (panellakásba való ablak és van nekik raktáron, így nekik ez kényelmes lenne), de nem hagyom ám magam. Sem az idő, sem az ára nem érdekel, csak gyártsák le, amit kérek, ennyi. :)



2020. dec. 14. 09:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az előző tulaj teljesen tönkretette az ablakokat. Rájuk szegecselt fix szúnyoghálót (ami helyett másikat fel se tudnék tenni), azontúl mállik kívülről, nyikorog, nyomni kell, hogy be lehessen tenni, a kis ablakoknak pedig nincsen bukó funkciója, ami külön szívás. Egyszer véletlen nyitva hagytam résnyire a konyhában, kivágta a vihar és a konya közepén állt a víz, arra értem haza...
2020. dec. 15. 00:37
 12/16 A kérdező kommentje:
Hetvenes évek végén épült panel amúgy, azóta vannak ezek az ablakok. Én láttam szép régi faablakokat, de azokat is csak családi házon, mint pl:szüleimnél. Ettől függetlenül a 70%-ukat lecserélték, mert a hangjuk és a régi redőny is borzalmas volt.
2020. dec. 15. 00:44
 13/16 anonim ***** válasza:

Értem. Azt tudd, hogy a természetes üveg ablak légáteresztő, tehát nem tudsz megfulladni a lakásban.

A kis belmagasság és a műanyag ablak miatt viszont 3 óránként (!!) szellőztetni kell, különben oxigénhiány lép fel.

Érdemes lenne megpróbálni javíttatni a fa+üveg ablakokat, árban alatta van ez a műanyagra cserélésnek.

Nehéz ma BÁRMIRE szakit találni, pláne nem egy budai fogorvos óradíjának a négyszereséért, de ilyen nagy beruházásnál érdemes lenne kitartani addig, míg sikerül felkutatni megfelelő embert...

2020. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Még valami: "nyomni kell, hogy be lehessen tenni,"

Lakótelepen nőttem fel, ez már új állapotában is így működött!:)

2020. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nézd, az emberek jó része műanyag ablakokkal él. Értelmetlen győzködnöd, mert ezek javítására nem fogok költeni...
2020. dec. 15. 14:15
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem győzködlek, hanem tájékoztattalak, hogy egy klasszisokkal jobb dolgot tudsz venni olcsóbban.

A műanyag az nagyon gyenge, minőségen aluli, "olcsó" dolog. Nem tartós.

2020. dec. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!