Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Klasszik panel fürdőt kb...

Klasszik panel fürdőt kb mennyiből lehet felújítani?

Figyelt kérdés

Régen nyúltak hozzá kb 15 éve... Épített zuhanyt akarunk mosdó kagyló, csap, mosógép egyéb berendezési dolgok mind maradnak.

Épített zuhany fallal akarjuk vagy ahogy a legolcsóbb. Nekem az üveg abszut nem szimpatikus...

Fürdő ajtó is maradna. Konkrétan minden maradna csak csempe és a kád tünne el.

Tudom hogy rengeteg mindentől függ... Miskolcon lakunk.

500.000ft-ra saccolom párom szerint nagyon sok lenne ő 200.000ra gondolt.



2020. nov. 14. 07:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Pedig simán benne lesz egy misibe is. Én nemrég újítottam fel a saját panel lakásom fürdőszobáját. Csak az anyag volt 5-600 ezer és erre a manapság 1,5 szorzós munkadíjat számold rá, de kíváncsian várom mit mondanak neked.
2020. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"én tanár kisegítő vagyok(kis tanár) még tanulok mellette egyetemen, 180.000ft amit haza viszek."


Sajnos a munkadíjat nem a saját fizetésünkhöz mérik. Jó is lenne! Én már nem tanulok. 10 éve végeztem az egyetemen, mérnöki szakon. Tavaly költöztem el Budapestről egy dél-dunántúli megyeszékhelyre. Itt most egyetemen tanítok + mellette kutatok. 170e-t keresek. És még így sem panaszkodhatok, mert egy kis béralkuval sikerült idejönnöm. Kollégám ugyan ebben a munkakörben, csak a bértábla szerinti garantált bérminimumot kapja. Alapból ennyi járna. Pesten kormánytisztviselő voltam, ott még ennyit sem kerestem. Igaz ott a fizetésen felül volt cafeteria, bérlet, meg egyebek...

Szóval mi 8 éve újítottunk fel fürdőt legutóbb. Fürdőszoba + wc nagyon picike. Középkategóriás anyagokkal akkor állt meg 450-500 körül. Azóta pedig minden drágább lett. Például egy középkategóriás csaptelep 20 ezer. Egy zuhanykabin 100. És hol vannak még a burkolatok? Az sem áll meg magától a falon. Ragasztó, aljzatkiegyenlítő, fugázó, egyéb segédanyagok... az ember azt hinné hogy ezek már filléres apró tételek. De a sok kicsiből sok össze tud jönni. A legkisebb 1 köbméteres konténer a törmeléknek akkor volt 30. Ma biztos, hogy több. Ha minden le van verve, érdemes a csöveket, vezetékeket is cserélni. És még erre rájön a munkadíj.

Ha normálisan csináljátok, nem mindenből a lehető legolcsóbbat veszitek, szerintem nem ússzátok meg 500 alatt. 200 kizárt.

2020. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

200 szerintem is kizárt. De ha 500at mondanak az is jó persze arra is fogamat szívom...

Csaptelep nem tudom hogy lehet olyan drága mi a konyhába vettünk fél éve 7000ft-ért a lidl-ből. A csempe az meg fog egyezni a padlóval vagy is úgy mondom hogy a padlólap lesz a falon mert így a legolcsóbb az ötlet baratnomektol jött annyi hogy nekik márvány hatású óriási fényes lapok vannak mindenhol és a falon is nagyon szép álom kategória... Szóval ezt a jarolapot néztük ki [link] ez a legolcsóbb 2000ft/nm igazából nem a szépségre megyünk....

Majd azt akkor ha családi ház lesz :D én nagyon sajnálok ennyi pénzt kiadni :( olyan nehezen jött össze :(

2020. nov. 18. 12:40
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverd a csaptelepet a zuhanypanellel.

A csaptelep a mosdonal van,a zuhanypanel pedig a tusoloban a falon.mivel epitett tusolot szeretnel nem lehet ugyan az a csap a mosdoe es a tusoloe.

Vehetsz persze 20 ezerert is de az olyan is.ha alberletbe adjatok ki akkor is ti fogjatok cserelgetni 1-2 evente.

Ez a jarolap a falra is brutal butan fog kinezni.

Sotet lesz a furdo,es ronda.Es mivel reces a felulete,a szine viszont sotet a vizkovet orom lesz takaritani rola.

Ha nem ott tervezitek leelni az eletetek,maradjatok a kadnal.sokkal olcsobb lesz

2020. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Csaptelep nem tudom hogy lehet olyan drága mi a konyhába vettünk fél éve 7000ft-ért a lidl-ből."


Oké, ha csak egy-két évre kell, akkor persze megteszi a legolcsóbb papír vékony anyagú csaptelep is. Valószínű pár évet az is kibír. A Lidl-s cuccokkal az a baj, hogy nincs minden az állandó kínálatban. Ha most nem árulnak ott csaptelepet, akkor vársz egy évet?!

Én is konyhába vettem legutóbb pár hete csaptelepet. Sima egyszerű fali csap. Nem a legolcsóbb áruházi kínait, de nem is méregdrága Grohe-t vettem. Mofém lett végül. A neten a legolcsóbb helyen volt 17e. Lidl/Aldiba csak ilyen most divatos íves álló csapot láttam. Falat bontani, csövet cserélni, hogy álló csap legyen, pedig nem lett volna olcsóbb.

2020. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Kezdem azt érezni hogy hagyom az egészet és inkább eladom a házat 😅🤣
2020. nov. 18. 22:50
 17/21 Miss Endzsi ***** válasza:
Anyumék nyárra terveznek ugyanilyen kivitelt, ők 800-900 ezerre számolták. Szerintem ez reális.
2020. nov. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Na én megkaptam az ár ajánlatot, tervet stb.

710.000ft....:(

2020. nov. 20. 06:58
 19/21 anonim ***** válasza:
40%
Ennyi penzbol mar szepre is csinaltathatjatok kulon szakikkal,nem egy brigaddal.
2020. nov. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai árakat látva annyira nem magas. Ha a referencia jó akkor talán jó választás lehet...
2020. nov. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!