Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakásfelújítás, hol kezdjem?

Lakásfelújítás, hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Vettünk egy kis házikót, kívül-belül fel kell újítani, de elsősorban belül, annyi mindent, hogy nem is tudom hol kezdjem, egy sorrendet tudna valaki írni, vállalkozó kizárva, mi magunk szeretnénk ezt megtenni. Igaz még fiatal vagyok, azért értek egy-két dologhoz, mint festés-burkolás.A szobák hajópadlósak, én ehhez most is ragaszkodnék, nincs alábetonozva, nem is szeretném, mert volt ismerős akinek utána vizesedett a háza.

#áőőáőáőééélll
2019. júl. 27. 14:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Amint látom 1968-ban pusztán homokra rakták le a padlót, nincs alatta beton. Mindenkinek nagyon köszönöm a korrekt válaszokat!
2019. júl. 28. 13:45
 12/17 A kérdező kommentje:
A fűtés rendben, konvektor van, lehet egy konvektor cserére fog szorulni, mert nem jó a szikráztatója. A vízzel ill. annak elvezetésével sincs gond. a két szoba padlójának felszedése és újra burkolása valamivel. Egy-két köztes fal megszüntetése. és az így kapott nagyobb tér burkolása,mivel itt minden helyiség le van betonozva, részben járólapozva is. Új bejárati ajtó kell, illetve az előtérbe is ki kell cserélni az ablakot, a többi helyen jól zár és jó állapotban van. Ja és a terasz befedése illetve burkolása, és mindenhol festés...... "csak" ennyi.
2019. júl. 28. 13:52
 13/17 A kérdező kommentje:
A villanyt viszont biztos, hogy ennyi év után át kell vezetékelni.
2019. júl. 28. 13:56
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

10+ Plusz éve lakás/családi ház felújításokkal foglalkozok de inkább nem írok a kérdés alá semmi tanácsot, mert látom már így is tele van "szakemberekkel" a kategória.


Engem csak az érdekelne, hogy az ismerősödnek hogyan vizesedett betonozás után a helység?

Ez a hajópadló dolog régen úgy ment, hogy minden sittet ami volt bedobáltak a szobákba, ment rá egy kis föld, ledöngölték és a végén homokba rakták a párnafákat.

Így gyakorlatilag az összes talajpára instant ment a hajópadlóba meg párnafákba. Nem beszélve a padló alatt található mini jurassic parkról (egér, patkány, bogarak, hangya kolóniák stb.)

Elhiheted, meg sem tudnám mondani hány ilyen bontottunk már szét, és olyan dolgokat láttam a padló alatt ami simán elment volna egy horror filmbe.


Másrészt pont az ilyen szar aljzat miatt lesz dohos a szoba bármit is csinálsz, mivel állandóan párolog a talajnedvesség a szobába (meg a padlózatba)

Ki kell szedni a homokot, a sittet, a földet. 15-20cm murva ágy, tömörítés, vastag PVC fólia, betonozás, víz szigetelés.

Az így megcsinált aljzatnak semmi köze a ház vizesedéséhez...fogalmam sincsen honnan találták ki ezt a hülyeséget hogy a betonozás miatt vizesedik a ház.

2019. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%

Nemrég én is hasonló helyzetben voltam. Amennyiben nem csak saját magad szeretnéd felújítani, hanem "szakemberekkel", akkor előbb nyerd meg a lottót! És ha már lesz pénzed kifizetni az aranyáron dolgozó kontárokat, akik 100 év granaciát adnak szóban, de a fizetés után elérhetetlen a telefonszámuk, akkor sok sikert a feladathoz!


A mai építőipar az alábbi szabályok szerint működik:

- az ügyfél hülye, húzzuk le ott ahol lehet, mert ha "én nem teszem, megteszi más"

- a maradék/kispórolt nyersanyag a kivitelezőé, hiszen megdolgozott érte!

- ha a lúzer vevő fizetett, véget is ért a garancia

- mindenhez értünk, mindenben profik vagyunk, google a barátunk!


Akinek valamiféle "tájszólása" van, szóba ne állj vele, bukott ügy! Azok akik normálisan dolgoznak (persze aranyáron), azoknak 1 éves várólistájuk van. Ha valaki drága ajánlatot ad, még véletlenül sem jelenti azt, hogy jó munkát végez!

2019. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olvass utána mindennek alaposan. És ne csak itt gyakorin, illetve ne csak a falusi "szakiktól" és Józsitól kérj tanácsot, mert ebből jön az, hogy lebetonozni a szobákat gáz, attól vizesedik a ház... Hogy? Nagyon el kell rontani ahhoz, hogy ez igaz legyen, de ennek a technológiáját szépen leírta valaki. A nagyszüleim házában szedtünk fel sittre, homokra fektetett "parkettát", amit megevett valami kártevő ott, ahol nem szétrohadt éppen. A mai kor technológiái mellett biztosan nem tenném vissza ugyan ilyen aljzatra az új hajópadlót!!!


Én csak azt tudom leírni ÉN hogyan kezdeném.

1. Statikus. Nézze meg a tetőszerkezetet, a ház állékonyságát, illetve hogy simán bonthatók-e azok a falak, amiket bontani akarok.

2. Ha bonthatók, akkor nekiállnék bontani. Falat, burkolatokat, vezetékhelyet vésni, ha szükséges nyílászárókat cserélni stb.

3. Ha a bontás teljesen kész, akkor elkezdenék "újjáépíteni". Megfelelő aljzatot csinálni, minden lejavítgatni, stb. Aztán jöhetnek burkolatok, festések, majd szerelvények, lámpák, kapcsolók, stb.


Ez csak az én logikai sorrendem, de én nem vagyok szaki. :)

2019. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
14 köszönöm Önnek a szakszerű szakmai tanácsot, hát biztos hogy egy külön világ lehet a padló alatti élet, hangyákat szoktam látni. 15 Önnek is köszönöm azt, hogy mire vigyázzak, a tájszólással beszélőket valóban szeretném kihagyni, az árakról írt véleményével is egyetértek. 16 Önnek köszönöm a helyes sorrend összeállítását. Köszönöm mindenkinek a korrekt válaszokat, nagyon sokat segítettek!
2019. aug. 8. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!