Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi így később se tudjuk...

Mi így később se tudjuk felvenni a CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Mamàm hàzàba költözünk nyár végén, amit most felújítunk. Még mamàm nevén lesz amíg él, aztán apum elajàndékozza nekünk és az én nevemen lesz. Van egy kisfiúnk és még szeretnénk később egy testvért neki, házasok vagyunk. Nagyjàból felújítjuk a házat, de lenne még mit csinálni rajta.

2019. máj. 26. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne tudnátok? Nem kizáró ok a saját ingatlan.
2019. máj. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak akkor vehetjük fel ha már az én nevemen van a ház?

Az nem gond, hogy ajándékba kaptam, nem pedig vettem?

2019. máj. 26. 06:45
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
A tiéd az a lényeg hogy veszed vagy kapod részletkérdés
2019. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd ha a neveden lesz az ingatlan,CSOK ot akkor lehet kérni .
2019. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ezt sehogy sem

1. Közeli hozzátartozótól,családtagtól nem lehet csokkal lakást venni

2. Csok. Igénybevételéhez Adásvételi el vásárolt ingatlan kell, az adásvételibe meg kell legyen jelölve a csók mint utolsó vételár rész.

3. Ha majd ajándékozással a nevetekre kerül, bővítésre feltudjatok venni meglévő gyerekekre. Ha meglesz a tesó,minimum 12nm tudtok hozzá építeni, de azt utó finanszírozasú, be kell adni a kérelmet, költségvetést, s ha megkapjátok, saját zsebből meg kell csinálni, majd ha kész, akkor adják a csokot. Számlával igazolni kell, minimum 250.000/nm a költségvetés amit elfogadnak, vagyis 3 Milliorol kell minimum költségvetés, és számla.

De még ott van megfeleltek-e a csok kritériumainak. 3év folyamatos munkaviszony, adótartozása mentes,...

2019. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!