Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire jó az infra fűtés+nap...

Podigabi kérdése:

Mennyire jó az infra fűtés+napelem?

Figyelt kérdés
Kb. 3 millió forintból meglenne, ennyi lenne a gáz bevezetése a házba+padlófűtés+gáz gépészet (kondenzációs)! Csak az infránál nem lenne fűtésszámla! Mennyire élhető? Nekem 105nmre kellene.
2014. okt. 5. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Semennyire, a legdrágább árammal fűteni, alternatív módon meg kétszerannyi.

Egyébként ha annyira alternatívot akarsz javaslom a biogáz fejlesztő barkácsolását.

2014. okt. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia,

Elolvastad a kérdésemet? Napelem?????? Ha napelemmel van kombinálva akkor elvileg 0 a fogyástási költség! Arra szeretnék választ kapni, hogy az járható út e, vagy csak hunbuk, és az nem igaz?!


Nagyon megköszönném, hogy ha olyanok is írnának, akik személyesen is találkoztak ilyen rendszerrel! Nemsokára el kell döntenem, hogy mi legyen!

2014. okt. 6. 05:54
 3/7 anonim ***** válasza:
A válaszban meg volt írva, hogy a napelem nem gazdaságos, a befektetés sosem fog megtérülni.
2014. okt. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mennyi napelem kell és milyen formában? kW-onként oda-vissza méréssel 1 milla kb az ára. milyen a ház szigetelése? ha passzív ház, akkor megoldható, de másképpen 3kw nem sokmindenre elég. főleg nem egy ház fűtésére.
2014. okt. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ugyanolyan áron van, mint a gázfűtés, így nem tudom, hogy a megtérülésnek mennyi értelme van!

A ház nem passzívház, de jól szigetelt!


Itt az oldal, ahol találtam:


[link]


Amúgy a 3KWh-os rendszereket, már 1,3-1,4mFt-tól lehet kapni cakk-pakk!

2014. okt. 6. 09:22
 6/7 anonim ***** válasza:
vannak infrapaneles oldalak, ahol kiszámolják a hőszükséglete, és így biztosabb árral tudsz kalkulálni. de a panel alatt meleg van, kilépve alóla jelentősen hidegebb. időbe telik amíg a tárgyak átmelegedve felmelegítik a levegőt és minden egyenlő hőmérsékletű lesz. ellenben a többi fűtés a levegőt melegíti fel először .
2014. okt. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt már látom én is, hogy nem a levegőt melegíti! Az úgy elég gáz! :(
2014. okt. 7. 08:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!