Hány kw-os napelem kell?
Szerintetek mekkora teljesítményű napelemmel lehetne, ezt a házat kifűteni: 105nm fűtött alapterület, egyszintes, 2,8m belmagasság! Tégla: Porotherm 30k! Szigetelések: Homlokzat: 10cm grafit reflex, födém 25cm kőzetgyapot, aljzat: 10cm lépésálló eps, alap: 8cm xps?
Ilyesmi kazánra gondoltunk hozzá:
Ja és szeretnénk, hogy ez lássa el a HMV termelést is!
Még annyit elfelejtettem írni, hogy padlófűtést terveztünk mindenhova!
Igazából azt szeretnénk megnézni, hogy mekkora lenne a beruházási költség a gázzal szemben! Arra már kaptam árajánlatot! Sajnos a gáz még nincs a telken! És azokat a költségeket is bele kell kalkulálnom, amit még nem tudok!
Szomszédom gázszerelő, ő azt mondta, hogy egy modern gázrendszerrel maximum 1300-1400m3 gázt fogok elfogyasztani egy évben, de inkább kevesebb a ház paraméterei alapján!
Esetleg azt tudjátok, hogy az hány kw lehet árammal?
Előszür is az napkollektor - gondolom nem árammal akarsz fűteni, márpedig a napelem áramot termel, míg a kollektor hőt. Másodszor ahogy azt már ecsetelték, nagyon druva átb.szás ez a napkollektor reklámozás, mert előbb tönkremegy, mint ahogy megtérülne, tehát örökre veszteséges a rendszer.
Ha nagyon olcsón akarsz fűteni, akkor építs erjesztőt. Végtelenül primitív szerkezet, egy tartály, amibe beleszórod a darált növény és állati kotyvaszt + vizet. 70 fokos vizet csinál, és házibarkács alapján vásárolt kukoricasilóval 10-15 Ft-ból kifűt egy átlagos házat (persze ez változó). De persze a túlságosan savas, lúgos, stb extrém baktériumírtó dolgokon kívül bármit elemészt legyen az levágott fű vagy szenyvíz (vegyszermentes). Bekerülési költsége meg olyan 100-200 ezer. Opciánlisan pedig egy gyűjtőtartályt rátéve felfogható a biogáz, így akár a főzés is megoldható csak ebből.
Szia,
De napelemmel akarok fűteni! Belinkeltem egy elektromos kazánt, és az kapná az elektromos áramot! A napkollektor magában nem viszi el a rendszert! Ha már be kell vezetni a gázt, akkor csak az lesz! Uszkve 3,5-4mFt van az egész fűtési rendszerre, ebbe beleértve a padlófűtést, gépészetet, és mindent, ami ehhez tartozik!
Ezért érdekelne, hogy ebből a pénzből kb. mit lehet megújuló energiával! Ha sokkal drágább, akkor marad a gáz.
A padlófűtés kompletten 1mFt, az elektromos kazán gépészete 500-600eFt, így marad kb. 2-2,5mFt! Erre lettem volna kíváncsi, hogy ilyen összegű napelem az éves fogyasztásból kb. mekkora összeget fedez???
Sajnos hőszivattyúval nincsenek jó tapasztalatok! Unokatestvéreméknél Pana levegős 12kw-os hőszivattyújuk van, már kétszer is feladta a rendszer a működését tavaly előtti keményebb mínuszokban. Szerencséjükre garanciális volt, de szűk 1 hónapig nem tudták a szervíz miatt használni (szilvesztertől január végéig! Addig is fával tüzeltek! Ha nincs olyan komolyabb hideg, patent számlákat csinál, de ha nagyon lehűl az idő nem igazán megbízható! Ja és közel 3mFt volt csak a hőszivattyú gépészete, beüzemelése stb...!!!
Úgyhogy a hőszivattyú, annyira nem gyerebe!!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!