Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új ház építésénél manapság a...

Új ház építésénél manapság a pincét normális minőségben milyen négyzetméteráron lehet kialakítani?

Figyelt kérdés
jan. 17. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az össz költséget tudod csak meghatározni, nincs így külön, hoyg "a pince" mennyibe kerül.

Alapot egyébként is kell ásni - a pince miatt csak azon a részen kell mélyebb. Persze plusz költség a vízszigetelése kívülről és azt semmiképpen ne hagyd el! Minket lebeszélt róla a kivitelező, szerinte ez egyszerű szigetelés bőven elég lesz mondván olyan tömör a talaj, hogy alig lehet kiásni. Aztán az első nagyobb esőzésnél medence lett a pincénkben. Később már szerencsére nem volt gond, de most is vizesednek a külső falak.

Itt kérdés, hogy mit akarsz a pincével. Ha csak egy tároló, hűvös hely kell akkor innentől már nincs több költsége azon kívül, hogy kell oda világítás, konnektorok, lejárat, esetleg szellőzés. Ha viszont a pincében mást is szeretnél annak a költsége nyomja az árat. nekünk a nagyobb része vendégszoba, rendes süllyesztett ablakai vannak, járólapos, díszburkolattal a falon stb. így a nm ára pont annyi volt mint a ház többi részének + a pince költségei amiért a talajszint alatt van teljesen.

jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Itt kérdés, hogy mit akarsz a pincével."


Noigen. Kellene nekem egy 20 négyzetméternyi hobbi-játékszoba és vagy 15nm-nyi kondi szoba. De ezek nagyon luxus igények, nem szívesen áldoznék értük az udvar területéből, a felszíni építkezési négyzetméterárat sem szívesen fizetném.


Ha már teljesen alá lenne pincézve egy 70-80nm-es ház, akkor a pincébe szeretném tenni a garázst is.


De ha ugyanannyi a nm ár, mint földszinten, akkor a pince potenciális problémái miatt inkább arra hajlok, hogy a hobbi-kondi szobákat tetőtérbe rakjam.


"Aztán az első nagyobb esőzésnél medence lett a pincénkben. Később már szerencsére nem volt gond"


Csináltatok valami extra szigetelést?

jan. 19. 11:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 A garázst inkább oldd meg fent! A szomszédaimnak ilyen van, az egyik - rokonomék ráadásul, így vették már készen a házat az előző tulajtól aki építette. A szomszédnak fél szintet megy lefelé a garázsa, a rokonoméké teljesen lemegy. Mindkettőnél külön gépészettel kellett megoldani, hogy a kocsibehajtó fűtött legyen, mert a jegesedést nem tudod leszedni másképpen és a jeges behajtón nem tudsz feljönni a kocsival, az akkor ott marad a garázsban, mert csúszik vissza. Ahogy másik gond a befolyó esővíz, olvadó hó. A garázs előtt a csatornarészhez szivattyú kellett és esős időben meg még utána is sokáig amíg oda lefelé folyik víz, a szivattyúnak mennie kell. Ha pedig nincs ott valaki vagy éjjel nem kapcsolják be mert nem ébrednek fel, hogy esik az eső, akkor a víz szépen bemegy a garázsba. Rokonoméknál az előző tulaj nem is használta a garázsát az autóval, olyan nehéz volt onnan mindig ki-be állni a meredek behajtó miatt, hogy épített a másik oldalra egy fedett kocsibeállót külön inkább. Nekünk a garázs a házzal egy szintben van és belül ráadásul, így csak egy sima beltéri ajtó választja el a ház többi részétől. Legközelebb is így csinálnám ha újra építkeznénk.

A pincére meg nem kell extra költségként gondolni, egyszerűen olyan hasznos terület amit később már nem tudsz betenni a ház alá, azt most kell. Mi eleve részben vendégszobának (buliszobának) akartuk és csak egy kisebb pár nm-es rész az ami hidegebb a boroknak. Egyszerűen a garázs úgy lett megtervezve, hogy a házból lefelé alá visz egy lépcső, az megy a pincébe, a garázsból meg ezzel párhuzamosan vezet egy másik lépcső a padlástérbe. A két lépcső egymás fölött megy így nem helyveszteség és a padlástérbe is könnyen lehet mindent felvinni, később akár be is lehetne építeni.

A pincehelyiséget meg nem kell az építkezéskor azonnal befejezned. Csak annyi plusz költség amivel elkészül maga a pince falakkal, elektromos vezetékkel, ablakkal vagy szellőzéssel. Mi is évekkel később kezdtük szépen megcsinálni lassanként és most 15 év után sincsen teljesen kész, bár mér vagy 10 éve használjuk. Eleinte csak bulizni, aztán lett vendégszobának is alkalmas, de van még mit csinálni rajta.

"Csináltatok valami extra szigetelést?"

Nem, ez volt a gond. Csak a normál vízszigetelés volt. Az segített hogy körben a külső fal mellett a párom megcsinálta az esővíz elvezetését és attól a nagy esőtől betömörödött a föld ott is ahol ki volt ásva az alapozásnál. De vizesedik most is kicsit a fal amitől megjelennek a nedvesség foltok a sarokban és vigyáznunk kell a penészedéssel, nehogy előjöjjön. Nem lett volna nagy kiadás, csak a külső fal mentén kellett volna rendes vízszigetelés a pince falára. Kevesebbe került volna mint amennyibe került azóta hogy ott megoldjuk a keletkező problémákat. Az építkezéskor ez soknak tűnik mert mindent akkor kell kifizetni, de a vízszigetelésre, a falakon az élek védelmére, a rendes fűtésre, jó víz és egyéb vezetékezésre érdemes többet költeni. Amit mindig reklámoznak, hogy extra hőszigetelés kell a nyílászáróknál, stb, az nem annyira jelentős, egy normál jó hőszigetelésű ablak is nagyon jó, és pénzben annyira sokat kérnek el itt az extrákért ami nem jön vissza másban. Viszont ezt a pénzt érdemes a többibe fektetni amikkel sokkal több a gond. Az egyik bejárati ajtónknál (terasz) pl. fokozott hőszigetelésű, ellenben az esővíz elvezetése nem jó és simán befolyik a víz amikor odaver az eső, mert szélirányban van. ????? Mi se értjük hogy lehet fokozott hőszigetelésű amin a víz meg be tud jönni alul.

jan. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet, hasznos volt! Ha nem viszem pincébe a garázst, akkor gyanús, hogy azt a legalább 70nm-t nem tudnám értelmesen kihasználni, és akkor ott van a beázás kockázata. Most inkább hajlok tetőtér beépítésre :)
jan. 22. 10:16
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Ha az össz költséget és adódó problémákat nézed hosszú távon, akkor jutsz helyes döntésre. Minket anno a kivitelező-tervező beszélt le az emeletes épületről. Elég nagy a telek és rámutatott, hogy mennyi plusz költséget, nehézséget okozna ha két szintes házunk lenne a földszintes helyett, miközben megtakarítás csak a kisebb tető lenne. Ma már örülünk neki, és igen, a tetőtér beépítésének lehetősége most is ott van. A födémet szigeteltettük, a tető csak sima fólia a cserép alatt. Ez tökéletes hőszigetelés, erős a födém, simán rá lehetne építeni bármit már holnap is, de nem költöttünk feleslegesen a tető szigetelésére ha nem építjük be vagy nem az egészet. A garázsnál ha szintben van akkor meg később is dönthetsz úgy, hogy még sem kocsinak használod. Jelenleg nálunk sem autók vannak benne, a 2 autós garázsunk pár éve tárolásra lett használva, meg egyéb olyan dolgokra amit hobbiként csinálunk. A kocsik most kint állnak a kocsibehajtón és nincs vele gondunk. Majd később megint változtatunk és ismét garázsként fogjuk használni.

Készíts vázlatos terveket, tegyél mellé pozitív és negatív következményeket is, hogy el tudd dönteni kell-e az neked vagy sem. Ahogy írtam, rokonoméknál a garázs most tároló, csak költséges és kényelmetlen. Garázsnak nem jó, olyan dolgokat tárolni nem tudnak aminek ártana ha pár cm víz befolyna, és ha csúszós az idő mint most akkor lemenni is nehezen tudnak, mert kívülről kell megközelíteni. A környezetemben tapasztaltak azt mutatják nekem, hogy egy mélygarázzsal több a probléma, költség, mintha azt a felszínen oldaná meg az ember még ha azzal a ház alapterülete csökken is és esetleg a tetőtérbe kell inkább terjeszkedni. Ha meg pincét szeretnél akkor érdemes azt átgondolni, hogy megcseréled - mint mi - a garázs van fent a földszinten és pontosan alatta van a pincehelyiség. Így amit a garázzsal vesztek azt visszanyertem a pincével ugyanazon a területen és azt könnyebb szigetelni, megoldani.

jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!