Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gyárihibás az ajtókilincs...

Gyárihibás az ajtókilincs vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Vettem 2 biztonságiajtót. A csomagolásban voltak kilincsek. Ha úgy szerelném be ahogy azt kiküldték akkor a kilincs függőleges állapotban lenne. Egy normális kilincs vízszintes állapotban van és nyitáshoz lefelé kell nyomni. Amit kaptam az függőleges állapotból balra kellene nyomni a nyitáshoz. Többször teljesen szétszedtük de senki sem tudta hogy mit kell vele csinálni. Az egész internetet átnéztem több nyelven, ajtóbeszerelési útmutatókat elolvastam, de sehol nem találtam megoldást egy ilyen kilincs átalakítására. Ez így normális vagy pedig vennem kellene másik kilincset?

jún. 2. 11:43
1 2
 1/12 Noren1989 ***** válasza:
Ugyan egy típust, vagy egy beszerelési útmutatót dobj màr be!
jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ugyan egy tipust se tudok mondani mert a kilincset külön küldték és ugyan nincs márkajelzése, cikkszáma, kézikönyve sem. Ugyan ha még mindig nem tiszta számodra hogy miért született ez a kérdés akkor közölném ha legalább a gyártó nevét tudnám akkor nekik küldtem volna el ezt a kérdést. És ugyan a kérdés teljesen irreleváns és értelmetlen lenne hogyha kaptam volna hozzá szerelési útmutatót mert értelemszerűen akkor kussba beszereltem volna. De köszi a segítséget. Magamtól ki nem találtam volna a szerelési útmutató elolvasását.(nem kaptam szerelési útmutatót továbbra sem)
jún. 2. 14:51
 3/12 anonim ***** válasza:
ha külön küldték, akkor valószinüleg rosszat küldtek.
jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fènykèp?
jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Noren1989 ***** válasza:
50%

Egy úriember vagy, faszikàm.

Làthatóan törekszel a problémàd megoldàsàra.


Végre dobsz valami hasznàlható infót is, vagy csak nyekeregsz, mint a hintaszék?

jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pont annyira leszek uriember mint a beszélgetőpartner. De hogy én is lenyomjak egy 18. Századi beszólást: Meddig pattogsz itt gumilabda?

Amúgy lényegtelen, inkább veszek másikat. Egyszerűbb mint parasztokkal vitázni(nyilván a harmadik és negyedik válaszolóra ez nem vonatkozik)


4.) Sajnos nincs képem mert az ajtó magyarországon van én pedig külföldön. Én csak arra lettem volna kíváncsi hogy találkozott-e már valaki ilyennel hogy beszerelés után lógna lefelé a kilincs, de átépíteni se lehet a heggesztett alkatrészek miatt. Nekem azért fura ez mert 2 ilyen ajtót vettem és mindkettőhöz ilyen kilincseket kaptam. Azt hittem ez normális és csak én vagyok ennyire eltévedve ezzel. Majd megpróbálok a forgalmazónál érdeklődni inkább.

jún. 2. 19:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Hol vetted? Hátha úgy kitaláljuk.

Műanyag, acél, fa? Nem akarok kötekedni, de abból hogy nektek nem sikerült még nem derül ki, hogy mi a gond a kilinccsel, mármint hogy lehet vízszintesbe rakni.

jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kilincsek négyzetes vasrúddal rendelkeznek, ez megy be a zárba. Vagyis a kilincs pozíciója 90 fokonként változtatható. Nem értem, hogy a tiétek miért csak felfelé állóan szerelhető be.
jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajna ennyiből nem lehet kitalálni.

A kilincs nègyzetes szára többfèle állásba beduggató a zárba. A kilincs a zárcímeren (zárpalyzs) is körbe forgatható ha azzal van együtt. Ilyenkor csak egy seeger van rajta ès külön a fèm szár.

Tièd mièrt fic, vagy mi miatt nem èpíthető be, nem tudni.

Így azt sem tudni mi a gond sajnos.

jún. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az obiban vettem(cikkszám: 4391405).

-Igen azt a négyzetes vasrudas kilicseket én is ismerem, csak ki kell húzni és átforgatni, de ezzel az a baj hogy ezt is ugyanúgy el lehet forrgatni, viszont az elforgatáshoz az összes alkatrészt ki kell szerelni és elforgatás után már nem lehet ugyanúgy vissza illeszteni ezeket. Ezek között van fékező elem, rögzítő lemezek. Elforgatás után ezek az elemek nem illeszkednek egymásra. Valószínűleg leírás alapján nehéz ezt elképzelni, de 11.-én magyarországon leszek és akkor tudok csatolni majd képet ide

jún. 3. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!