Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gyárihibás az ajtókilincs...

Gyárihibás az ajtókilincs vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Vettem 2 biztonságiajtót. A csomagolásban voltak kilincsek. Ha úgy szerelném be ahogy azt kiküldték akkor a kilincs függőleges állapotban lenne. Egy normális kilincs vízszintes állapotban van és nyitáshoz lefelé kell nyomni. Amit kaptam az függőleges állapotból balra kellene nyomni a nyitáshoz. Többször teljesen szétszedtük de senki sem tudta hogy mit kell vele csinálni. Az egész internetet átnéztem több nyelven, ajtóbeszerelési útmutatókat elolvastam, de sehol nem találtam megoldást egy ilyen kilincs átalakítására. Ez így normális vagy pedig vennem kellene másik kilincset?

jún. 2. 11:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egyet mèg eltudok k3pzelni.

Ha kilincs a címerrel együtt van, akkor úgy csinálták, hogy csak 90 fokot forduljon, ne körbe.

Így elkèpzelhető, hogy jobbos vagy balos ajtóhoz másik kilincs tartozik.

Ez könnyen ellenőrizhető, mert normál kilincsműködèssel másik irànyba tudnád felszerelni.

Így valszínüleg nem hibás, hanem jobbos-balos ajtóhoz másik kilincs tartozik.

jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy #11, vagy a zeger gyűrű lesz a megoldás.

Várom a képet, ez most érdekel.

jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!