Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit ért egy építőmérnök ha...

Mit ért egy építőmérnök ha egy hàz tervezését xFt/ órában adja meg?

Figyelt kérdés

Ha így számmol, akkor olyan összeget mond a tervezésért amilyet csak akar, hiszen nem látom,hogy valóban mennyi időt tölt el vele.

Hogy kell ezt érteni?



aug. 6. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány órát dolgozik rajt .
aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban elég furcsa..


M2 ben szoktak megadni, vagy konkrétan a vazlatterveket átnézve x összeg.



Sztem keress mást.

aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mindegy, úgy is annyit mond amennyit akar
aug. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul nem mind3gy hogy megbízás előtt tudom hogy 500+áfa lesz a vége. Vagy izgulok hogy 350 vagy 850...
aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos így tüntetik fel az áraikat. XFt/ óra.

Ha akarom, akkor pl.250eFt a tervezés ára, vagy annyit mondok, amennyit nem szégyenlek!

aug. 7. 10:15
 6/9 anonim ***** válasza:
2021-ben 500000 ért tervezték a házamat, és 160000 volt a statika a szeglemezes tetőre.
aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os "baráti ár" :(
aug. 7. 10:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Órabérben semmilyen szellemi vagy fizikai munkára nem allapodnék meg. Épìtőiparban dolgozom, mondok ezt ìgy. Aki tényleg ért hozzá, az jó eséllyel nagysagrendileg tudja, hogy mi mennyi idő és az alapján ad egy négyzet méter árat. Legyen az falazás, tetőepìtés vagy tervezés. Én megmondanam hogy ha nem ad előre kalkulálható m2 árat akkor keresek mást. Persze ez én vagyok.
aug. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
És sztem bőven találni olyan embert aki így dolgozik. Kicsit megreccsent megint az epitőipar , nem hinném hogy lehetne válogatni.
aug. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!