Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki szakon mennyire...

Építészmérnöki szakon mennyire van fizika?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mivel mérnöki szakról van szó, ezért bizonyára a hallgatók tanulnak fizikát is. Na de mennyire sok a fizika és mennyire nehéz?

Sokféle mérnöki szakot ismerek, van némi rálátásom, van ahol nagyon durva a fizika, de van ahol kevésbé. Az építészmérnök melyikhez tartozik inkább?

Előre is köszönöm a válaszokat.



júl. 2. 14:35
 1/6 anonim válasza:
Igazából annak idején volt egy olyan hogy mintatanterv, próbálj rákeresni az általad keresett egyetem ezen szakára és megtudod hogy - az alaptanterv szerint legalább is - milyen kötelező óráid lesznek.
júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok fizika van, különösen szaktárgyakba ágyazottan alkalmazott fizika. Épületeket felelősséggel nem lehet fizika nélkül megtervezni. A fizika biztosítja azt, hogy az épület statikailag nem lesz életveszélyes, s hogy például energetikailag (fűtés-hűtés szempontjából) is kedvező lesz.
júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mechanika tárgyak esetében jön ez elő. Gondolok itt statika illetve szilardsagtanra. Valamint talajmechanikat (geotechnika) is tanulnak. Épìtőmérnökin jóval több ilyen tárgy van. Mondjuk munkaerőpiacilag se az építész se az épìtő nem túl nagy szám. Mérnökök között nem tartoznak a jól fizetettek közé.
júl. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3: igen, ritka esetben jól fizető területek ezek
júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Melyik mérnöki végzettséggel, diplomával lehet jól keresni? Melyikekben érdemes gondolkozni? Nekem még felmerült a mérnökinformatikus, biztonságtechnikai mérnök, illetve a most induló kibermérnök, hogy esetleg ezek felé mennék tovább. Mindenképpen informatikusosabb szak érdekelne, nagyon szeretem az informatikát, illetve még a nem informatikás építészet is vonz. Ami semmi esetre se jöhetne nálam szóba, azok a kémiával-biológiával foglalkozó mérnökök. Leginkább a műszakibb mintsem a vegyészebb mérnöki vonalak.

júl. 4. 13:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Info , villamos, mechatro trió elég jó, utána meg meg talán a gepesz-jarmu mérnök vonal sztem. Habar mar gépészbol is sokan végeznek de ott mondjuk szerencse, hogy sok itthon a nagy auto gyár illetve a neszallitoik .
júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!