Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meteorológusnak vagy építőmérn...

Meteorológusnak vagy építőmérnöknek érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Nagy szenvedélyem a tornádók elleni harc. Az egyik lehetőség, hogy magával a tornádóval foglalkoznék, a másik, hogy azzal foglalkoznék, hogy miként lehet egy épületet minél ellenállóbbá tenni a tornádóval szemben, olyan épületet terveznék, amit egy tornádó sem tudna szétdönteni.

júl. 14. 03:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meteorológusként igencsak korlátozottak az elhelyezkedési lehetőségek.
júl. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb tévé, több idő a barátokkal.


Ezek már régen megoldott problémák. 🙂

júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az èpìtőmèrnöki nem tartozik a jól megfizetett mernöki szakmák közé. Habar a másiknál még így is jobb lehet. Én ezek helyett keresnek mást.
júl. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első esetben kutatónak kellene állnod, phd-t írni, aztán imádkozni hogy legyen munkád, vagy maradni egyetemen tanítani, ami nem túl vonzó.


Másodikkal lehet nem leszel dúsgazdag, de szerintem jég hátán is..

júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Egyik ismerősöm meteorológia szakot végzett az ELTE-n, el tudott helyezkedni a katonaságnál, ő határozza meg a katonai repülőgépek esetén, hogy biztonságos-e felszállni, milyen irányban, magasságban meddig lehet biztonságosan repülni stb. Úgy tudom nagyon jól keres, és szolgálati lakást, autót is kap, egészségügyi ellátás is ingyenes stb.
júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
egyébként az OMSZ dolgozók már nem közalkalmazottak, privatizálódott a cég, a béreket is rendezték, tehát nem rossz a helyzet. kérdés, hogy mennyire van hiány..
júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én reptéren dolgozom ELTE TTK meteorológus MSc-vel, tekintve, hogy br 2,1 millió a bérem szerintem versenyképes több mérnöki területen elérhető fizetéssel is.


Viszont tornádók ellen nemigen fogsz Magyarországon "harcolni", tekintve, hogy évi pár alkalommal alakulnak ki és azok erőssége is a gyengébb kategóriába sorolható, tehát nem jelentenek magas kockázatot, nem úgy mint Amerikában. Ennek megfelelően ezek kutatására sem invesztálnak itthon túl sok pénzt sem a kutatóintézetek, sem az állam, sem egyéb szolgáltatók, szóval azzal számolj, hogy a lehetőségeid igen korlátozottak.

júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A meteorológus pálya eléggé telített, viszont sok évtől simán lehet közölni hülyeséget és mégis dől a lé. Legalábbis nálunk.
júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Épìtő egy nagy fos
aug. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!