Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építőmérnök vagyok, a diploma...

Építőmérnök vagyok, a diploma után hány évvel később lehetek műszaki ellenőr és FMV?

Figyelt kérdés

Google nem a barátom, a mérnöki kamara oldala sem. Felhívtam a kamarát és még ők sem tudták megmondani.

Találtam jogszabályokat, de az egyik azt mondja 3 év, a másik meg 4 év és kitudja hogy ezek jók-e..


2017. jún. 18. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:

A szakmagyakorlási jogosultság megállapítása során szakmai gyakorlati időként az előző bekezdésben felsoroltak szerinti

a) építési műszaki ellenőr esetében

aa) felsőfokú képesítés esetén 3 éves,

ab) középfokú képesítés esetén 5 éves,

b) felelős műszaki vezető

esetében a 244/2006.(XII.5.) Kormányrendelet 1. számú melléklete szerinti gyakorlati időt kell igazolni oly módon, hogy az előírt gyakorlati

időnek legalább a fele a rendelet 4. § (1) bek. a)-d)

pontjai szerinti tartalmú legyen.


Lehet a szakmában cumizni, mire bármi értelmes jogosultsághoz jutsz .

2017. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a linkelt korm. rendelet elvileg már megszűnt nem? Van egy másik rendelet amiben 4 év kell.
2017. jún. 18. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hatályos:

266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet az építésügyi és az építésüggyel összefüggő szakmagyakorlási tevékenységekről

2017. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még annyit, hogy a műszaki ellenőrihez külön tanfolyamot kell végezni, Műegyetemen vagy TERC-nél szervezik, nem tudom pontosan én elég régen jártam... A műemlékekhez - ha azokkal szeretnél foglalkozni - műemlékvédelmi szakmérnöki kell, ezt az Építészkaron szervezik, minden második tavasszal indul.


Az FMV nagyon nagy felelősség, és nagy rátermettséget igényel, műszaki ellenőri munka könnyebb, de szemfülesnek kell lenni, és ismerni kell a kivitelezői "trükköket". Nem véletlen írják elő a többéves gyakorlatot. Jogszabályokat is nagyon kell tudni, jelenleg ez az egyik legnehezebb feladat, naprakésznek lenni.

2017. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
úgy tudom hogy az általános építmények műellenőrhöz nem kell műellenőri okj tanfolyam
2017. jún. 18. 12:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, nézz utána, neked kell... Ahogy írtam, gyakran változnak a jogszabályok. Ha a kamara leráz telefonon, menj be ahhoz az ügyintézőhöz, aki a névjegyzékbe vételt intézi.
2017. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"az ügyintézőhöz, aki a névjegyzékbe vételt intézi."


Kértem hogy kapcsolják de nem kapcsolták nekem. Egyébként próbálok utána járni mint írtam de az interneten nincs fent sok dolog. Kamara meg zsák utca. Ezért reméltem hogy van itt egy műellenőr. Apám is az, de ő 30 éve, akkor mások voltak a belépési feltételek...

2017. jún. 18. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:

A Kamara nem zsákutca, ők fognak névjegyzékbe venni, anélkül mozdulni sem tudsz.

Én is műszaki ellenőrködök, igaz több mint 15 éve. 2005/2006-ban végeztem az OKJ-s tanfolyamot, akkortájt tették kötelezővé. Most már csak a továbbképzésekre kell járnom.

2017. jún. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!