Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Betont lehet részletekben...

Betont lehet részletekben cserélni?

Figyelt kérdés
Mi a technikája? Mivel? Lemezgarázs beton tálca sarka málik.. le kellett bontani a sarkát.

júl. 13. 00:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
júl. 13. 10:40
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet. Szakaszonként bontani és alábetonozni.
júl. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sőt, mivel ez csak egy lemezgarázs, néhány ponton meg is emelheted mondjuk 10cm-t,és egybe alábetonozhatsz, nem kell szakaszonként. Nem túl bonyolult dolog.
júl. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. ez érdekelne hogy hogyan tudnám 10 cm re megemelni. Arra gondolsz, hogy bontás nélkül? Hogyan?
júl. 14. 11:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Vannak tartóoszlopok, ezeket a garázs belsejéből lehet látni a szerkezet pontonként terhel, azok lesznek az emelési pontok. Autóemelővel fel lehet emelni.
júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
autóemelővel? mondjuk van 6 pontom
júl. 14. 15:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Szakaszosan tudod megemelni. Elkezded valahol, emelsz rajta 2-3cm-t, aztán alátámasztod. Mész a következőre, ott is emelsz rajta, alátámasztod. A következő körben felemeled 5cm-ig, és így tovább, amíg a kívánt magasságot el nem éred. Ha van 2db hosszú, erős zártszelvényed ami átéri a garázst, két helyen áttolod a vizszintes merevítők alatt, így az alátámasztást ki tudod vinni garázson kívülre is, mert a zártszelvények végei alá raksz téglát mondjuk, ekkor 4 ponton van emelve a garázs. Én így csinálnám, ez egy lehetőség.
júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Belűlről amúgy hogy néz ki a garázs, az oszlopok össze vannak kötve vizszintes merevítőkkel ugye?
júl. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7 igen igy elképzelhető. nem rossz az ötleted...ha nem sikerül a beton javítás akkor lehet hogy megpróbálom. Ha viszont jön egy szél akkor baj lehet.

#8

a menyezeten igen, 3 helyen: az elejénél a közepénél, és a végén.

júl. 14. 23:00
 10/12 A kérdező kommentje:
És hogyan kell helyesen a lemezgarázs alá alapot készíteni?.. mert az enyém olyan (nem én készítettem hanem igy került hozzám) hogy van egy kb 10 cm es sóder alap ( ami a föld felszinével van síkba)és arra helyezték a 10 cm vastag beton tálcát. A tálca viszont így a felszín szíkjától 10 cm re emelkedik ki. Amikor elkezdtem javítani a málott sarkat ezt akkor vettem észre. Azon gondolkodtam hogy ez a sóder alap megtartja e a betont, nem e törik majd le vagy el? Ha én csináltam volna akkor a felszinnel lenne egy szintbe a beton szintje, illetve annál pár cm rel lenne csak magasabb. Ez szerintetek jó így?
júl. 18. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!