Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az USA-ban miért nem téglából,...

Az USA-ban miért nem téglából, vasbetonból építkeznek a tornádók, hurrikánok ellen?

Figyelt kérdés

máj. 25. 20:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ahol en lakom ott nem volt hurrikan mar nagyon regen, igy ez a veszely nem fenyeget. A tengarparton volt hurrikan de altalaban csak a tetot viszi le, ami amugy is fabol keszulne. Nem jellemzo hogy az egesz hazat elvinne.
máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Mert olcsó a fa .
máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
Mert több a pénzük mint az eszük.
máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is így tudom, hogy sok erdő van, így olcsó a fa. Emiatt a tégla stb, mivel nem igazán van rá kereslet, rohadt drága.
máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%
Mert a fa jobban kibírja, mint a merev tégla/beton!
máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem, a fa nem bírja jobban - az a fajta építkezési mód legalábbis nem amivel ők építkeznek. Ezért láthatsz minden tornádó után csak törmelékeket, mintha egy szeméttelepet fújt volna szét a szél és közben érintetlenül áll az az 1-2 épület vagy épületrész ami meg kőből (tégla, beton, stb.) épült.
máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ott nagyobbak a távolságok. Az ilyen építőanyagokat igen energiaigényes előállítani, sokba is kerülnek emiatt, és utána nagyon nagy távolságokra kellene szállítani a gyártótól a kereskedőkhöz, onnan meg az építkezésre is. Nagyon megemelné a költségeit az építkezésnek.

Persze ha ott is hagyományosan a kőházak lettek volna szokásban akkor kiépült volna az ilyen építőanyag gyártás ott is, de ez nem történt meg. Így kevés helyen gyártanak téglát, hasonlót (területarányosan nézve).

Ez olyan, hogy azt szokták meg és nem is gondolnak másféle építési módra, mert az gyors és könnyű. A briteknél is még mindig nagyon sokszor a tradicionális vízcsapokat építik be új lakásoknál is, amiknél külön folyik az egyik csapon a meleg víz és külön mellette a másik csapból a hideg víz. Nekünk eleve fel sem merül, hogy ne keverőcsapokat használjuk amivel szabályozni tudjuk a víz hőmérsékletét, nevetséges még elképzelni is hogy ne az legyen, ott meg minden alkalmatlansága ellenére még mindig tartja magát mert megszokták. Ahogy nálunk is biztos van sok olyan dolog ami másnak értelmetlen és érthetetlen, nálunk meg egyszerűen így szokás.

máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%
Mert egyrészt gazdaságosabb, másrészt gyorsabb, mobil, igazítható az igényekhez.
máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Szolovjov válasza:
81%
Na ezen már én is gondolkodtam.
máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

[link]

[link]


Ahhoz hogy egy tornádót kibírjon egy ház, jóval erősebbre kellene építeni mint itthon egy házat amiről azt gondolod, hogy jól bírná. Nem bírná annyira azt a tornádót ami a fa házakat is szétveri. Ráadásul sokkal nehezebb lenne helyreállítani. Ha megsérül a téglafal, akkor azt javítgatni kell, tetőt persze levinné, stb... macerásabb mint a faház. A fa górék romjait arrébbtolják traktorral, aztán pár nap alatt csinálnak másikat. Alul a pincében addig elvannak.

Ha volna jobb megoldás mint a könnyű fa házak, akkor nyilván nem a fa kócerájokat építgetnék újra és újra.... mégiscsak pár évszázados rutinjuk van a tornádókkal kapcsolatban.

Ja meg arrafelé azért sokkal több kisebb-nagyobb földrengés van (attól még van, hogy a híradóban nem számolnak be róla nálunk) és azt viszont jobban állja a rugalmas fa épület. Érdemes megnézni hogy a földrengéses területeken a régi, tradicionális házak mind ilyenek. Ezek könnyek komozogják a földrendéseket, visszapakolod a leesett könyvespolcot, aztán mész a dolgodra. Egy téglaépület meg össze-vissza repedezik.

Ne a mi magyarországi tapasztalatainkból és hagyományainkból indulj ki! Nálunk ez vált be hosszú távon, náluk meg az.

Amúgy mifelénk is nem véletlenül volt "divat" a nádtető. Azt nem fogja a jégeső szétverni! Bezzeg a csillióforintért megvásárolt csoda terépcsecsőt...

máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!