Mitől foszlik a beton teteje?
Kispórolták a cementet.
Gyakorlatilag gazdasági totálkár. A javító műgyanta drágább mint újrabetonozni.
1. rossz a keverési arány. Két módon is ellehet ezt cseszni, tévhittel ellentétben a túl sok cement sem feltétlen "jó", azaz ha túl sok cement kerül bele, akkor felúszik a cement, a cementpép. Túl kevés cement esetén a szilárdság nem megfelelő és az is okoz ilyen jelenséget.
2. régi a cement. 4 hónapnál tovább tárolt cementnél előfordulhat ilyesmi, ha az párás helyiségben volt tárolva, még úgy is, hogy egyébként a cementeszsákokban ma már van egy vékony fóliaréteg is, mert minden ilyen zsák, a cementeszsák is tulajdonképpen nyitott, nyitva van. Ezeket a zsákokat előre, a gyártás során összeragasztják, egy oldalt van csinálva rá egy "száj", ott töltik meg, tehát nem azt történik, hogy megtöltenek egy zsákot, majd utána a zsákot zárják, leragasztják.
3. Túl sok víz került a betonba, persze tök jó, ha híg a beton, könnyen elterül, de a víz felúszik ekkor a tetejére, onnan később nyilván elpárolog, viszont a víz ahogy kvázi "utat" csinál magának apró csatornákon keresztül, úgy szilárdságot ez szintén csökkenti. Ez a leggyakoribb oka az ilyen jelenségnek.
4. nem locsoltad a betont. Bár ez nyilván leginkább akkor jöhet szóba, ha nyáron készült a beton, a mostani időjárásban nem szükséges locsolni, viszont a jelenlegi időjárás mellett okvetlen fagyálló adagolása szükséges, ennek elmulasztása is okozhat problémát.
Nem tom milyen beton ez, hol van, beltér, kültér, mi kerül rá? Ne sepregesd örökösen, egy dolgot meglehet tenni, nálam is előfordult, hogy ilyen lett a beton, felsöpörtem, felporszívóztam, lekentem mélyalapozóval, majd leöntöttem önterülővel (padlopon).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!