Szerintetek az újépítésű házak előtt miért nincs járda? Engem nagyon zavar…
A 95-2005 között építettekre jellemző ez, amikor településképi szabályzat még alig alig volt, viszont akik akkor építkeztek, nem emelték fel a valagukat, csak beültek a kocsiba, nem gondoltak rá, hogy járda kellene…
Pl Veresegyház…
Nem a ház kora, hanem az utca kora számít. Járdát, utat megcsinálni nem a lakóknak kell, hanem az önkormányzatnak. Új utca nyitása esetén örülj, ha murvás út van.
És ez nem csak fillérbaszásból van így. Míg be nem épül teljesen az utca, addig százszor feltúrják közművek bekötése, vagy új közmű lefektetése miatt. És ez igaz lenne a járdára is, ha lenne.
Bp. XVI. kerület önkormányzat úgy képzelte el és oldotta meg a járda építést, hogy a telek tulajdonosokat kényszerítették, hogy saját költségükön készítsenek járdát.
"Addig nem kap használatbavételit, amíg nem építi meg." Mondták az építési osztályon a hivatalnokok.
Tehát konkrétan megzsarolták az építkezés befejező szakaszára a pénzükből épp kifutó tulajokat. (A használatba vételi engedély kellett a bank általi utolsó törlesztő kifizetéséhez, tehát nem babra ment a játék, nem volt idő bíróságon megtámadni ezt a szemét hozzáállást a hivataltól.)
9, mindig, minden módosul :)
Ez a módosulás miben releváns, kifejtenéd kérlek?
A lényeget próbáltam megfogalmazni (ott miért van járda), tehát azon a környéken annak köszönhető, hogy van járda, hogy az önkormányzat rátolta a kivitelezést és a költségeket a lakosságra.
Ez aránytalan, igazságtalan, ha belegondolunk. Ahol társasház előtt van 25fm járda, ott a lakóegységekre fajlagosan kevesebb teher esik, mint ahol a teljes 25fm járdaépítés költségét egyetlen család finanszírozza meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!