Alapanyagokat vályoghoz, vagy döngölt földhöz honnan szerzik be a természetességre törekvő ökoház tulajdonosok/családok?
A vályog például több összetevős anyag, nem biztos, hogy mindenki kertjében megtalálható minden szükséges összetevője.
Még egy kérdés: olyat lehet, hogy az 50, de inkább 70 centi vastag vályogfal adott pontjain vályog helyett "kötésben" rakott masszív téglapilléreket építenek a ház falazatának néhány helyére, hogy azok tartanák a felette levő szintet (plusz az azon lévő tetőt cserepestül)?
Erre (vályogra és téglára) jön 10 cm szigetelés kívülről, de ez most nem számít.
Egyáltalán nem kötekedni akarok, csak érdekel, hogy van-e valami racionális válaszod, vagy érzelmi meggyőződésből szeretnél vályogházban élni.
A te döntésed, én nem fogom kritizálni, csak egyszerűen érdekel.
Rendben. Akkor ahogy ígértem az egyetlen szó, ami miatt ezt választom az a kulcsszavak között megtalálható,egészen pontosan a negyedik.
De írhatnám akár a másodikat is.
Inkább racionális, mintsem érzelmi, mivel az ember szervezete számára a lehető legegészségesebb ökoházban szeretnék élni.
Ezért az emeletet tartó pilléreket is jobb szeretném betonacél helyett a lehető legmasszívabb téglákkal (legerősebb gyenge vázkerámiákkal?) kiváltani.
Fontos az emelet? A vályog építészet miatt kérdezem. Esetleg alternatíva? Németeknél van sok látszó favázas vályog kitöltésű régi ház, vagy akár palyta.
Annyit azért jegyezzünk meg, hogy régen csak kényszerből építkeztek vályogból.
Aki megtehette, téglából építkezett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!