Új építésű ház költsége 2020?
Nekem Győr-Moson-Sopron lenne a helyszín, a telek nem lenne vészes költség.
Az általad említett árakból kiindulva a 380 000 Ft/m2 elég erős. Érdeklődök tovább, remélem sikerül finomabb ajánlatot szerezni, persze úgy, hogy ne menjen a minőség rovására.
Hagyd ki a kivitelezőt szervezd te a munkát. Egy nettó 80 m2 es házra a mi bruttó 96 m2 a 30 n+f tégla a 10 n+f válasz falakkal kb 1,1 millió, a zsákos habarcs kb 0,6, a munkadíj kb ugyan ennyi lesz. koszorú egybeöntve az áthidalókkal kb 0,8-1 munkadíjjal. Tető 25° -os bramac tectura protector cserép a sallangjaival kb 1,3. Bádogozás 0,3-0,5 (igényfüggő), faanyag max 0,6-0,8. Munkadíja kb az anyag költség. Alapozás kb 3.5-4 millió munkadíjjal együtt (nagyon függ a talajtól és a ház kialakításától). Ez így várhatóan 14 millió szerkezetkészen. A bank szerint 40% ba nincs benne a válaszfal tehát ez valamivel magasabb szint. És ha kihagyod a kivitelezőt eddig kell eljutni önerőből.
Tervezésre és minden egyéb engedélyre 1 milliót lehet számolni pluszba. Ha nincs közmű akkor a gáz csonk bekötés ingyenes 250 méterig a gerinctől, ha x idő alatt rákötsz. Víz bekötés kb 120000, villany 3x20A kb 350000. A csatorna egyedi árajánlatos nekem 630000-et mondtak tavaj, de a szomszéddal megegyeztem így oda kötök bele, ezért papírozással és csövezéssel együtt 250000 körül várható (kb 10 fm-et kellene beletoldani a csatorna gerincbe emiatt kerül ennyibe).
Nem kell elhinni, csak ki kell számolni az anyag költséget. Ha megkérdez valaki egy szakit az általában fix árat vagy m2-t mond. A fix ár mindig az anyagköltsége 80-100% -os szorzója. Ha nem akarja elvállalni akkor szoktak 200% -ot mondani.
Nekem a szerkezetkész áram sok árajánlat alapján valahol 190000 bruttó/nettó m2. Innentől meg a végtelenségig emelkedhet a költségvetés, minden csak igényeken múlik.
Pl: a nyílászáróim rotó vasalattal, 3 rétegű meleg peremes üveggel, alu redőnyökkel, toktoldókkal és rolós szúnyoghálóval, 2 bejárati ajtóval amelyek közül az egyik csak egy legolcsóbb alap ajtó. 1,6 millió szállítással együtt. Hogy gari is legyen emiatt ők is építenék be 15000/db áron.
5-ös: mit tegyen, akinek nincs kapcsolatrendszere és ideje ahhoz, hogy önállóan bonyolítson le egy építkezést? Azonkívül, hogy akkor ne építkezzen... :)
Szerintem az lenne a normális, hogy van egy piaci ár, én pedig igényeim és anyagi lehetőségeimhez képest kiválasztok egy szolgáltatót, aki abban az értékben biztosítja nekem a munka minőségét. De valójában most az van, hogy megbízhatsz bárkit, mindig lutri, hogy normális munkát fog-e végezni függetlenül attól, hogy mennyit fizetsz érte. Ez olyan, mintha rettegve járnánk fodrászhoz, mert sose tudhatjuk melyik tolja le nullás géppel a hajunk... nem szabadna ezt megengedni semmilyen szolgáltatásnál.
"Szerintem az lenne a normális, hogy van egy piaci ár"
Ezt hívják piaci árnak, hogy mindenki annyit kér amannyit kifizetnek még neki.
Definitíve igazad van 7-es, de ha kifizetek mondjuk 500 ezret egy burkolásra, de elcseszi a magasan képzett szaki, akkor fizessek még 500-at a javításra? Ez a bajom, hogy így máris nem beszélünk piaci árról, mert szinte mindig ráfizetéses minden építkezési projekt. Ha nekem vankónéjuk 10 milliós költségvetésem vmire, amivel megbízok egy szolgáltatót és megállapodunk egy piaci árban, akkor én azt akarom kifizetni és nem akarom hallgatni, hogy jajkezicsokkolom hát még ezt is meg azt is fizetni kellene.
Az építőiparban vadkapitalizmus van, ezért kellene jobban szabályozni, hogy ne forduljon olyan elő, hogy egy szakinak legyen pofája 200%-os árat mondani csak azért, mert éppen nyeregben van és rá vannak utalva olyan emberek, akik háromszor magasabb képzettséggel úgy kuporgatják össze a pénzt a házukra.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!