Társasház Alapító okirat módosítását nálatok hogy bonyolították le? Kellett hozzá közgyűlés, minden tulajdonos külön írta alá, vagy lakógyűlésen? Ügyvéd íratta alá?
Ha nem akarom aláírni ilyen formában mert szerintem hibás a lakás terület számítása, és átszövegezném néhány helyen akkor mi a teendő? Szerintük jó így.
Egy lakást felosztottak ezért a változás. De a régi tulajdonos aki a felosztást is végezte, már eladta a lakást másnak, csak akkor kapja meg a vételár utolsó részét ha az alapító módosításra került.
Ilyenkor évekig lehet ebben a helyzetben a ház, vagy van valami szabály hogy meg kell csinálni az új alapítót bizonyos ideig?
Szia!
Az Alapító okirat módosításhoz, abban az esetben ha többi lakás tulajdoni hányada nem változik elég a tulajdonosok 50%-nak elfogadni. Egy lakás felosztása általában ilyen. Ha azonban a többi lakás tulajdoni hányad is változik (mert pl osztatlan közös tulajdont ad el a társasház - tipikusan ilyen a tetőtér beépítés vagy a gondnoki lakás eladása-) akkor viszont 100%-os hozzájárulás kell.
Üdv,
Dóra
A második válasz a pontos!
Az aláírás - ha 100% hozzájárulás kell - igen hosszadalmas is lehet. Lassíthatja (külön tulajdonra vonatkoztatva) öröklés(több tulajdonos), jelzálog, külföldre költözés stb.
Sokszor megoldhatatlan probléma a tetemes költségen túl.
A kérdés még mindig aktuális sajnos.
Pontosítva:
Ha az alapító okirat módosításához (mely tulajdoni viszonyokat érint) 100%-os, vagy 80%-os tulajdonosi hozzájárulás kell és a közgyűlés dönt az elfogadásáról, akkor a gyakorlatban ennek beszerzéséről hogyan gondoskodnak, mivel a közgyűlésen sosincs ott az összes tulajdonos? Tehát akkor ezt hogyan szokták megoldani a közös képviselők ügyvédek stb?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!