A gázos vízmelegítők vizesblokkja vagy armatúrája pontosan miképpen működik?
Gondolok itt arra, hogy a vízcsap megnyitásakor, a gázszelepnek a megnyitására elegendő pár kilogrammos tolóerő milyen elven jön létre?
Pont javítottam egyet, ezen az oldalon találhattok képeket a kérdéses armatúráról, de véleményem szerint az összes gázbojleré ilyen elven működhet.
Eddig még nem sikerült megfejtenem, számomra rejtély.
Ez egy saját kép a membránnak rugós elven nekifeszülő "tehermentesítő" vagy "vízmennyiség szabályzó" alkatrészről, ez utóbbi megnevezés a fég-junkers oldaláról származik.
Teljesen összezavart, ennek a rugós alkatrésznek mi a célja?
Eredetileg el volt törve benne a rugó, de a készülék úgy is üzemképest maradt.
Az elméletet egy tanfolyamon elmondták, mutogatták. Nekem is ilyen van, tüzetesen nem néztem.
Melegvízcsap kinyitásakor a víz átáramlik a vízarmatúrában és az ezen történő nyomásesés hatására megemeli az itt helyet foglaló membránt. A membrán egy tömszelencén átvezetett rudazatot tol meg, mely kinyitja a főégő gázszelepét, amelyet alaphelyzetben a rugó tart zárva. Így a kiáramló gázt, begyújtja az őrláng.
No, engem ez a nyomásesés érdekelne jobban, hogy a membrán fölötti, tömszelencés kamrában pontosan mitől csökken a nyomás.
Rugó alatt, ugye a gázszelep rugójára gondolsz és nem az alul lévő krómozott alkatrész rugójára? Ugyebár az pont a membrán gázszelep-nyitási iránya felé fejt ki kisebb erőt.
Közben már sejtek valamit.
Úgy láttam, hogy van szűkítés, azaz keresztmetszetcsökkentés az armatúrában, tehát a nyomáscsökkenés nyitott csap mellett jöhet létre, a szűkítés után, ehhez a részhez kapcsolódik galvanikusan kis keresztmetszettel a membrán fölső tere.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!