Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saját lakás vagy albérlet?

Saját lakás vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Van egy kis lakásom,amiből nemrég ment el a bérlö és üresen áll. Fel kéne kicsit újítani.Jelenleg albérletben lakok,amit szeretek,de a bérleti díjat már kevésbé.

Melyik a jobb megoldás,ha a felujitásba ölök inkább pénzt és beköltözöm a saját lakásomba,vagy maradok a kényelmes helyemen,és nem kell akkor macerálnom a lakásfestéssel meg hasonlókkal?

Megjegyzem,nem vagyok gazdag,tehát a bérleti díjat még tudom fizetni,de akkor a kaján kívül nem nagyon tudok venni mást a hónapban.:(

Viszont ha átköltöznék,akkor meg a felújítás kerül sokba,még ugy is,hogy a nagyját saját kezűleg csinálom.

Mi legyen?

24/L


2010. jún. 6. 22:11
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szerintem az lenne a legjobb dolog, ha átköltöznél a saját lakásodba. Lehet, hogy fel kell újítani, de amúgy ha festésről van szó az nem kerül annyira sokba...
2010. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 bp1985 ***** válasza:
Szia. Én is ebben a helyzetben vagyok, bár annyi, hogy még sülőkkel lakom. Viszont én inkább a saját lakásra költök, mivel az az enyém. Az albérletet meg fizetheted életed végéig, és soha nem lesz a tied. Apránként kell csinálni.
2010. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

SZerintem inkább a saját lakásodba öld a pénzed,mintsem h az albérletre "dobáld ki a pénzt az ablakon".:)

Hidd el ha végzel végül vele sokkal jobb lesz tudni, hogy nem volt felesleges az a pénz:)

2010. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal, de Én még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy a saját lakásod olyanra fested amilyenre Te szeretnéd és úgy rendezed be, ahogy Te szeretnéd!

Szóval sokkal jobban megéri a saját lakás!

2010. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A saját lakásod mindenképpen karban kell tartani. Hacsak nem drágább a rezsije, mint az albérlet, inkább költözz át és apránként újítsd fel. Mi nemrég festettünk, saját kezűleg, kölcsön szerszámokkal, olcsó fajta festékkel, 5e-ből kijött az egész lakás. Ha parkettázni akarsz, az nagyobb kiadás. A villanykapcsolókat és stb. lecseréltetheted később, amikor lesz rá pénzed.

Bár én lennék a helyedben... :)

2010. jún. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is egyet értek az előttem szólókkal. Saját lakásba ölni a pénzt sokkal ésszerűbb, mint életed végéig dobálni ki a pénzt az ablakon. Kedvedre alakíthatod, nem is muszáj egyszerre... Először csak a fürdőszobát, wc-t, aztán jövőre a szobá(ka)t, majd végül a konyhát. Így még sem kibírhatatlan összeg hirtelen, van idő gyűjtögetni, de akkor is a saját lakásodban laksz, tudsz spórolni. Ha szerencséd van és vannak olyan ismerőseid, akik foglalkoznak ilyenekkel, akkor nyert ügyed van. Nekem pl van szobafestő ismerősöm, apukám csempézett, metlakizott, parkettázott, segített a konyhabútort beszerelni, a szobafestő haverom ingyen és bérmentve, ebédért és innivalóért cserébe kimeszelt, több barát is segített benne, én is, szóval elég jó szórakozás volt, és még fizetni sem kellett munkásokért. Persze a kaját és a piét én álltam arra a pár hétre, de ez a töredéke sem volt egy havi albérlet árának! :)
2010. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm,nagyon aranyosak vagytok! Igazatok van,akkor költözök :D
2010. jún. 7. 20:46
 8/14 A kérdező kommentje:
csak még azt nem tudom,hogy hogyan oldom meg: amig csinálom a lakást,addig hol lakjak...mert albérletre nem lesz pénzem,ha a lakásra költöm közben.értitek...
2010. jún. 8. 15:21
 9/14 anonim ***** válasza:
A felújítás legtöbb részét meg lehet úgy csinálni, hogy közben ott laksz, ha két napig tart a konyha csempézése, akkor addig előre főzöl vagy kifőzdében eszel, ha nem sikerül a kádcsere egy nap alatt, akkor azt az estét barátnőnél töltöd vagy ha jóban vagy a szomszéddal, megkéred, hadd fürödj le nála... nálunk még a parkettázás is megvolt egy nap alatt, addig a bútorok átkerültek a másik szobába. Szóval próbáld meg kitalálni, hogy lehet megoldani, egy-két napot egy alkalommal szerintem simán meg lehet oldani, hogy nem alszol vagy eszel otthon.
2010. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is simán kivitelezhető. Amíg a szobát meszelik, parkettázzák, stb, addig elég egy ágy vagy egy matrac, és a konyhában is elalszol azon az éjszakán, amikor a konyhát csinálják, akkor pár napig vagy a szüleidre, esetleg közeli rokonokra szorulsz kaja ügyileg, vagy szendvicseken, menüs kaján élsz. A fürdőszoba is megoldható pár nap alatt, amíg szét van verve (nálunk 3 napig tartott megcsinálni), szintén eljárhatsz valakihez zuhanyozni, de ha máshogy nagyon nem megy, és van a közelben fürdő, akkor veszel egy úszójegyet párszáz forintért, lubickolsz kicsit, aztán jól letusolsz, és hazamész. A lényeg szerintem a fokozatosság. Ha nincs hova menned addig (pl szülőkhöz), akkor ne verd szét az egész lakást egyszerre, csak szépen fokozatosan!
2010. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!