Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet vagy saját lakás?

Albérlet vagy saját lakás?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés, de néha én is felteszem magamnak. Mindkettőnek meg van a maga előnye és hátránya. Mostanság nagyon nehéz felvenni lakáshitelt, és ha belegondolok, hogy a családok szétmennek... csak azért maradnak együtt, mert nem tudnak külön költözni. Persze nem azt mondom, hogy ez a normális, de sajnos előttem nem volt egy jó példa se, minden ismerősöm és persze a családom is szétment, így nagy esélyt látok rá, hogy én is erre jutok majd. Ilyenkor viszont jobb az albérlet, mert nincs kötöttség. Csak hogy akkor nincs mit otthonnak nevezni, mert valószínűleg nem egy lakásban élnénk le az életünket. Főleg, hogy én legalább 2 gyereket is szeretnék majd. Ti mit gondoltok erről? Melyik a jobb?
2011. márc. 16. 22:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Most csak gondolj arra, hogy ha veszel egy lakást hitelre, arra havonta törlesztőrészletet fizetsz, viszont x év múlva ha bármi miatt a lakás már nem kell el tudod adni, amiből lesz egy komolyabb pénzösszeged. Míg ha albérletben laksz havonta az ablakon dobod ki a pénzt, illetve jobban ki vagy szolgáltatva a főbérlőnek: bármikor ki tehet, nem rendezhetek a lakást saját ízlésed szerint stb.
2011. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Saját lakás mindenképp. Az albérlettel annyi a bibi,hogyha nem keresel jól akkor nem tudod rendesen fizetni és mivel te csak bérlő vagy mehetsz a sunyiba.
2011. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

22:19


Miérta hitellel nem ez van? Ha nem keresel jól nem tudod fizetni a bank viszi a házad te meg mehetsz az utcára.


Ha van pénz sajátra természetesen saját,

ha nincs pénz csak havi néhányszázezer forog ki meg be,

akkor albi.


HITEL SEMMIYLEN ESETRE SE!!



Kiváncsi leszek mennyivel emelkednek japán yen es alapú hitelek az atomkatasztrófa miatt.


Lessz nagy sírás ;)

2011. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Jó de magamból indultam ki az én házamon nincs hitel és nem is lesz,ebben az esetben pedig a saját lakás a jobb. Bocs:)
2011. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mondok én egy tutit, ami 15 éve is bevált módszer volt, az irodalomtanárom is ezt csinálta.


Csinált 2 gyereket, meg 4 et örökbefogadott, felvették a szocpolt utánuk aztán vettek egy házat, meg megpályázott egy állást a szeretetszolgálatnál aztán azóta is ott van gondolom rakás kedvezményt kapnak minden után mint nagycsaládosok.

2011. márc. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
ja,de mar nincs szocpol
2011. márc. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

ma 22:25 nem a te házadon nem hitel van, hanem adó, meg rezsi ami szintén tekinthető adónak, ha meg azt nem tudod fizetni kikapcsolják és ugyanúgy lakhatatlan.


Tökmindegy hova fizetsz, ha nem tudsz fizetni nem tudsz lakni sem.


Közmű nélkül egy ház meg pár év alatt tönkremegy, a visszakötéshez meg milliók kellenek ami szintén csak hitelből oldható meg ha nem tudtad fizetni előtte.


Meg amúgy is költeni kell a sajátra, és ott sem tudhatod mikor csap be a villám vagy önti el az árvíz.



Nem érdemes ingatlanban komoly pénzt tartani,

márcsak a politikai helyzet változékonyságai miatt sem.

2011. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz! Van egy kerteshazam,le van szigetelve. ha nincs penzem nem futok be. nem hasznalok csak minimum aramot ,vizet. 3000ftbol kijovok havonta. ez a nem mindegy.
2011. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nos igen, pont emiatt nem tudom, hogy melyik lenne majd jobb. Természetesen nagyon szeretnék egy saját lakást, de nem hinném h lesz rá lehetőségem :/ ha csak nem nyerek a lottón... de kétlem. A saját lakástól csak az riaszt vissza, hogy mi van ha válok majd a férjemmel,akkor hogy egyezünk meg h ki hová megy? :S
2011. márc. 16. 22:37
 10/20 anonim ***** válasza:
A rezsin is lehet spórolni és lehet bármit mondani mindennél jobb egy hitel nélküli lakás,mint egy albérlet. Ez ilyen egyszerű. Nem kell bonyolítani a dolgokat.:)
2011. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!