Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet vagy saját lakás?

Albérlet vagy saját lakás?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés, de néha én is felteszem magamnak. Mindkettőnek meg van a maga előnye és hátránya. Mostanság nagyon nehéz felvenni lakáshitelt, és ha belegondolok, hogy a családok szétmennek... csak azért maradnak együtt, mert nem tudnak külön költözni. Persze nem azt mondom, hogy ez a normális, de sajnos előttem nem volt egy jó példa se, minden ismerősöm és persze a családom is szétment, így nagy esélyt látok rá, hogy én is erre jutok majd. Ilyenkor viszont jobb az albérlet, mert nincs kötöttség. Csak hogy akkor nincs mit otthonnak nevezni, mert valószínűleg nem egy lakásban élnénk le az életünket. Főleg, hogy én legalább 2 gyereket is szeretnék majd. Ti mit gondoltok erről? Melyik a jobb?
2011. márc. 16. 22:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg van értelme ingatlanban pénzt tartani. Nekem a saját lakásom most kb. ér 80 milliót, hitel semmi rajta, és a rezsivel sem lesz gondom soha, sem az adóval. A másik házam meg ki van adva egy cégnek, az is egy nagy értékű tehermentes ház, havi 200 ezret fizetnek érte. Ez hozzáadódik az amúgy sem alacsony keresetemhez, ezek alapján megéri szerintem. Akinek meg nincs elég pénze az mindegy hogy saját lakást vesz vagy albérletbe költözik, ha nem fizet a vége ugyanaz.
2011. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen,szerintem is saját lakás.Azonban inkább a pároddal együtt próbáld megszerezni.Ne az legyen a kiunduló pontod h úgyis elválunk és akkor kié lesz a "keco".Ugyan miért kell elválni mindig mindenkinek? Milesz igy az új generációval? Hihetetlen ami most folyik! Sok félre siklott élet, házasság.Nem lehet ennyi lakást építeni,fenntartani ha minden második, harmadik házasság felbomlik.Véleményem szerint nagyobb öröm együtt élni benne és egymást támogatva segíteni.Persze a tolarenciát azt muszály betartani ami nem is olyan egyszerű.Nálunk se mindig müködik, de azért kibirtuk eddig ezt a jó pár évet együtt.Amugy mondják h jobb egy válás mint egy unalmas házassági kapcsolat.Olyan nincs, mert ott is mindig történik vmi.Úgy hogy inkább saját lakás, tudom nem könnyű a mai világban.
2011. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk mit ajánlanátok egy dolgos, de nem gazdag embernek? :) úgy értem aki dolgozik, de csak egy átlagos fizetése van.
2011. márc. 16. 22:48
 14/20 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy az előző generáció nem gondoskodik az utána jövőről.

az én nagyszüleim és édesanyám szerencsére jókor "kapcsoltak" és összespóroltak nekem egy lakásra. én is félre fogok majd tenni a gyerekemnek lakáskasszába, amint megszületik. ezt sajnos manapság csak így lehet. de ehhez is kell egy tehermentes ingatlan, hogy ne a hitelre menjen el a fél fizud, hanem befektetésre.


nem tudom, hogy hány éves vagy, de minél előbb kezdj el tenni valami lakástakarékba, ameddig tudod, bírd ki a szülőknél az életet, és ha lejárt a futamidő, a kedvezőbb kölcsönt kapsz, mint a reklámozott lakáshitelek.


persze nagyon jó lenne, ha a mindenkori kormányok propagálnák azt, h gondoskodj a gyerekedről, ne csak megszüld a nagyvilágba, hanem próbáld meg elindítani is.


gondolj bele, itt egy egész generáció, akinek hitelből van lakása. mire meghalnak, talán ki is fizetik. de a gyerekeik nem élhetnek addig az ő nyakukon, tehát ők is felvesznek egy lakáshitelt, és talán az unoka majd jól jár, mert megörökli azt a lakást, amit a nagyszülei fizettek ki egy életen át... ördögi kör ez az egész, és tényleg iszonyatosan sajnálom azt, akinek a szülei nem tudtak lakást venni.

sajnos ezt manapság luxusként kezelik, pedig sztem pont az a nem normális, hogy valakinek a fiatalsága meg az összes keresete rámegy arra, hogy egy szemét bank hatalmas kamatait fizesse...


lehet lehurrogni meg elküldeni a csába, bár nem hinném, hogy én attól egy rossz ember lennék, hogy a családom gondoskodott a jövőmről. nem nézem le azt, aki rosszabb helyzetben van, csak az fáj, amikor valaki ezért bánt...

nem egy 100 millás rózsadombi luxuskéglit kaptam, hanem egy egyszerű panelt, amit megbecsülök, és nem kérkedek vele.


bocs, kicsit hosszú lett, valamennyire talán témába vág.

2011. márc. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha rám gondoltál, én nem kérkedni akartam, csak egy vélemény volt. Amúgy meg nekem nem a szüleim vették a házakat, tudod én már 50 fele járok, persze az indulásnál ők is segítettek, ahogy én is fogom a saját gyerekeimet, ez valóban teljesen természetes.
2011. márc. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

nem, én egyáltalán nem céloztam senkire, csak az ismerőseim reakcióját próbáltam ezzel a leírásommal szemléltetni.

nem vagyok irigy senkire, nem szokásom "fikázni" a tehetős embereket, mert tudom, h nem vagyok vele előrébb.

tudod, akinek nem inge...

2011. márc. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Akkor ne haragudj, csak volt már rá példa.
2011. márc. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A 23;02 válaszadóval értek én is egyet," én nagyszüleim és édesanyám szerencsére jókor "kapcsoltak" és összespóroltak nekem egy lakásra. én is félre fogok majd tenni a gyerekemnek lakáskasszába, amint megszületik" Ez bizony, csak szülői segítséggel megy.Ezért kellenek a családok h együtt tudjanak segíteni egymáson.Én is a nejemmel csak így tudtunk a gyermekünkön segíteni.Hozzá kell tenni h a mi szüleink is segitettek annak idején.Most igyekszünk is nekik meghálálni és könnyebbé tenni idősebb napjaikat.Ez sem egy egyszerű feleadat a generációs különbségek miatt. A gyermekünk lakáshoz való jutását és az unokák nyugodt életét csak így tudtuk biztosítani.Az is igaz h ez máma kölcsön nélkül nem megy,lehet itt akármilyen szülői segítség.Nem dicsekedni hanem a családok fontossága miatt írtam le.
2011. márc. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én a fősuli alatt kezdtem az albiról albira járást...persze anyum támogatott, nélküle nem is ment volna. Sokat köszönhetek neki, bár egyedül nevelt és soha sem keresett kimagaslóan (Szekszárdon nincsenek lehetőségek), mégis végigcsináltunk egy fősulit, angoltanfolyamot nyelvvizsgával és jogsit. És még arra is volt kapacitás, hogy elkezdett nekem egy OTP lakáselőtakarékosságit. És még a saját időskorára is gondol. Igazi életművész, én nem is tudom, hogyan leszek képes ezt véghezvinni, amit Ő. Pedig nekem van párom, közösen tervezünk (bár nyilván anyu és apám is eleinte így voltak ezzel).

Nálunk most vált aktuálissá a lakástéma, 50-50-ben leszünk tulajdonosok. A páromat is segítették a szülei, de neki hitele is lesz.

Nekem csak minimális, kb 800 E, amit 3 év alatt kell visszafizetnem. Bár néha sokkot kapok a gondolattól, hogy HITEL van a nyakamon, mégis, ha belegondolok, rájövök, hogy ennek örülnöm kell hiszen ez mind, ami az én reszortom. Pedig egy 13 M 750 E Ft-os lakásról van szó, amiből az én részem ennek a fele.

Lehet, hogy kicsit OFF voltam, de ezt muszáj volt megosztanom. Valószínű, hogy én is albilény lennék még, ha anyum nem lett volna ilyen előrelátó és gondos.

2011. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nincs pénzed, akkor egyértelműen albérlet. Sokkal biztonsságosabb.

Anno a párommal fizettünk havi 80 ezret a lakásért. Nem volt vele gond, ki tudtuk fizetni. Aztán munkanélküli lett.

Nem bírtuk tovább fizetni a 80 ezret, hiába volt egy kis félretett pénzünk, ennyi nem. Így aztán átköltöztünk egy kisebb lakásba, ami csak havi 40 ezer.

Természetesen albérletről beszélek. Ha a 80 ezer a lakáshitelünk lett volna, nem tudom, mit csináltunk volna. Elvitték volna a házat a fejünk fölül, plusz még a nyakunkon marad egy csomó adósság. Így viszont nem történt semmi ilyesmi.

Most megint jól keres, de már okosabbak vagyunk, nem mentünk vissza a 80 ezres albérletbe. Maradtunk az olcsóbban és a maradék pénzt félretesszük.

Érdemes belegondolni abba, amibe sokan nem szoktak, hogy ha van egy hiteled, a kamat miatt 5 Ft helyett visszafizetsz 8-9 Ft-ot. Ha félreteszed a pénzt valami jól kamatozó konstrukcióba, akkor 5 félretett Ft helyett kapsz a végén 8-at. Tehát ha úgy vesszük, 6-7 Ft-ot nyertél az üzleten. Érdemes végiggondolni házzal is.

Van egy 10 milliós ház. Megveszed hitelre, mire kifizeted, megközelíti a 20 milliót a kifizetett pénz.

Ám ha félreteszel, akkor kevesebb mint 10 millióból meg tudod venni pár év múlva kp. Ha megfelelő albérletet veszel ki, a folyamatos albérleti díjak fizetése mellett is olcsóbban jössz ki.

Ráadásul a számlád folyamatos mínusz helyett folyamatos pluszban van, ami nagyon nem mindegy a mai világban.

Sokan csak odáig jutnak el, hogy "inkább a sajátom fizetem", de ha végiggondolod, sok esetben egyszerűen olcsóbb, ha egy kicsit fizetsz másnak is. Persze nálunk mindenki olyan gazdag, hogy gondolkodás nélkül dobálózik a milliókkal...

2011. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!