Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A gáz vagy a fa az olcsóbb...

A gáz vagy a fa az olcsóbb fűtőanyag? Konkrétan hány forinttal olcsbb vagy drágább az egyik a másodiknál?

Figyelt kérdés
2008. okt. 6. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Mi fával fűtünk és nagyon drága.Nem nagy lakás elég kicsi és 2 havonta 70000ft.Szerintem még a sok emelés után is olcsóbb a gáz
2008. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
A fa 20%-kal olcsóbb, cserébe munka van vele, míg a gázzal nincs.
2008. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
A fa iszonyat drága! És rengeteg munka is van vele. Szóval, ha lehetőséged van, inkább gázzal fűts. Nálunk volt, hogy egy szobát fűtöttünk, csak nappal, és egy télre 100e Ft volt a fa. Most hőszigetelés után is még mindig úgy 120e az egész lakás + áram + víz, meg egyebek (pl. láncfűrész, abba olaj stb). És akkor 1000 Ft/mázsás vizes nyárfával számoltam...
2008. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ a fűtési rendszertől! Ha központi fűtésről van szó, (vegyes tüzelésű kazán, cirko) gázár kompenzáció esetén lehet, hogy a gáz az olcsóbb. Viszont a fatüzelés sokkal faksznisabb, ahogy előttem írták. Mi most gázzal fűtünk, szolidan, mert idén nem tudtunk még fát venni:(
2008. okt. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ÉN SOKAT FÜTÖTTEM EZZEL IS AZZAL IS DE FÄVAL AZÉRT MERT KAPTAM SOK HULLADÉK FÄT

MEG ROKON BUTOROZIK

ÉS SOK BUTORLAPOM VAN HULLADÉK

DE HA VENNI KÉNE A FÄT AKKOR MÉG HOZZÄSZÄMOLOM AZ IDÖT AKKOR BIZTOS NEM FÜTENÉK FÄVAL

DE EZT CSAK UGY TUDOD MEG HA UGYANOJAN HIDEGBE 1 HÉTIG FÄVAL LEMÉRLEGELVE

AZTÄN 1 HÉTIG GÄZORA LEOLVASÄSAL

ÉS KALKULÄLJ

DE A LEGJOBB A HÖSZIGETELÉS

ÉS AMI FONTOS HOGY SOKAN A RADIÄTORT LEFÜGGÖNYÖZIK

ÉS IGY FÜTIK A ROSSZUL ZÄRODO ABLAKOT

ÉS IGY AZ UTCÄT IS

MEG IS ÉRDEMLIK

2008. okt. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 -Pimpike- ***** válasza:
100%

Szia!

Mi fával fűtünk. Pár évvel ezelőtt 25 m2-es lakásban 40 mázsa fa ment el egész télen huzatos ajtó és ablak mellett és a tető is szigeteletlen volt( vékony vakolat+fa deszka).Majd átköltöztünk egy 55m2-es lakásba itt már szigetelt ajtó és ablak volt cserépkályha+kandalló fűtésünk volt így ment el 60-70 mázsa fa télen ez a hidegtől is függ.Idén bővítettük a lakást és 85m2-es lett már, központi fűtésünk van, fa elgázosító kazánt vettünk és azt mondták 60 mázsa fával ki lehet fűteni a lakást kíváncsi leszek rá.Most kétnaponta fűtünk be és 22 fok van a lakásban.

2008. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Írtam egy kalkulátort, ami összehasonlítja a különböző fűtőanyagok fajlagos költségét:

[link]

A jelenlegi formájában azt számolja ki, hogy adott éves fűtési hőszükséglet mennyi fából, gázból, stb... biztosítható.

A fa (de lehet, hogy a pellet és fabrikett esetén is) a nedvességtartalom sajna nagyon bizonytalan.

2011. márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!