Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudom az otthonomat...

Hogy tudom az otthonomat párásítani ha nincs pénzem párásító készülékre? Mennyibe kerül ez a párásító készülék? Hol lehet venni?

Figyelt kérdés
a vizes ruha meg a gázra a víz sem segített.szóval nem tudom még mit tudnék csinálni.
2010. máj. 1. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Cseréljünk ingatlant.

Mit meg nem adnék egy száraz ingatlanért és ohne penészért.

Amúgy a szobanövények is párologtatnak.

De Praktikerben láttam múltkor párásítót, pont a párátlanító mellett.

2010. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerübb és legjobb hatású, ha több szobanövényt tartasz, lehetöleg olyanokat, amik sok vizet igényelnek.

Sokkal többet érnek, mint a párásitó készülékek, amik sokszor komoly fertözéseket is terjesztenek, meg még szebb látvány is.

2010. máj. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ.
2010. máj. 1. 21:24
 4/6 A kérdező kommentje:
ÉS EZ A SZÓBA NÖVÉNY ENNYIRE BEVÁLT NÁLATOK?
2010. máj. 1. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Én irtam a szobanövényeket: nekünk nagyon bevált. Amikor a kislányom született, akkor sok bajunk volt amiatt, hogy a száraz levegö miatt nem tudott rendesen aludni, rengetegszer felébredt, mert annyira kiszáradt a torka, hogy muszáj volt innia (ez nemcsak a gyerekre, hanem ránk is vonatkozott, a férjemmel ketten megittunk éjszakánként legalább 1 liter vizet). Egy ismerös adta a tippet a növényekkel - meg néhány kisebb hajtást is, amit el tudtam ülteteni. Néhány hét múlva - amikor már több növényem volt - minden gond nélkül át tudtuk aludni az éjszakát, az éjjeli ivások teljesen megszüntek. Viszont a virágokat elég sürün kellett öntözgetni, mert sokat párologtattak. Gyakorlatilag minden növény jó, aminek puha levelei vannak, a vizipálma, a fildendron-fajták, a vizifukszia (pistikevirág) pl. könnyen tarthatók és jól párásitanak.
2010. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A vizes ruha is acsak akkor segít, ha mindig cserélve van, egy-egy vizes teregetéstől hosszútávon még száraz marad az otthonod levegője. Szellőztess gyakran, rövid ideig, főként a kora reggeli, és esti órákban, amikor odakint is párás a levegő. Én is nagyon ajánlom a sok-sok szobanövényt, tulajdonképpen a pozsgásokat (éppen azért ilyenek, hogy kevés vizet párologtassanak) leszámítva bármilyen növényt érdemes a lakásban tartani, locsoláskor a földjéből és tálkájából is párolog a víz, plusz a levelén keresztül is párologtat valamennyit. Ezek összeadódva már érezhetően javítják a levegő páratartalmát. Nálunk kb.50-60 kisebb-nagyobb cserepes növény van a házban el sem tudod képzelni, mennyi helyre lehet egy-egy cserepet tenni :=) ), ezen felül a radiátorokra függeszthető párologtató edényekben mindig van víz (nyáron is, hiszen ilyenkor is párlog belőle) nincs is gondunk a levegővel.
2010. máj. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!