Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Garázsból szobát hogyan...

Garázsból szobát hogyan alakítsunk ki?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kb.30nm-es garázst átalakítani házilag(tehát nem szakemberrel) szobává. A gáz be van vezetve, de szigetelni kell az épületet ,álmennyezetet kell tenni, meg ajtót , ablakot tenni bele padlót csinálni és festeni. Szerintetek mennyiből jönne ki ez az egész illetve hol találok írást róla , hogy egyáltalán hogyan kezdjünk hozzá?
2010. ápr. 28. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi is éppen ennek fogunk majd neki kb 6 hnap múlva. Nekünk a házból nyílik a garázs ajtó van. El kell vinnünk az egyik oldalról a másikig a fűtést ez kb csövekkel eggyütt 15 e ft lehet. Radiátor van azt nem kell venni, ha kellene az plusz 10-20 e ft.

Erre jönne a szerlőbeton ami bocsi majd folytatom

2010. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én a helyedben csinálnák egy listát, hogy mit hogyan szeretnék csinálni! És elmennék egy ien bevásárló körútra és leírnám mi mennyibe kerül!
2010. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a neten nézném meg,hogy kb mi mennyibe kerül.Ugye munkadíjjal nem kell számolnod!Szerintem szakemberrel,ha minden pöpec lenne,belekerülne fél-1millába is!

Én azt javaslom járólapozzátok le,és ha tudtok,akkor vezessetek be padlófűtést,vagy legyen minden falnál legalább 2 radiátor,arányosan elosztva a falak mentén.A legjobb,ha ablak alá(ha van)is tegyetek radiátort!Lambériával és alá"vattaszerű"(bocsi de nem tudom miből is van ez a vattaszerű szigetelés)szigeteléssel jó meleget tudtok csinálni!Ha jó szerzámaid vannak,akkor arra sem kell költened!Az állmennyezet kartonból szerintem nem olyan jó megoldás,bár spotlámpával szép tud lenni.Csak a spotlámpa sokat fogyaszt(legalábbis nálunk).A festés-mázolás megvan szerintem 10E ft-ból,ha nem csiricsárét akartok.

2010. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és még valami..a padló és a járólap négyzetméter ára 1000-3000 ft közt mozognak,szóval van választék.A ragasztó anyagok is kb ennyibe kerülnek...
2010. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a legelső a külső szigetelés legyen. Nem tudom mekkora külső falaitok vannak, de érdemes minél vastagabb polisztirol táblát rakosgatni. (ha 44es porotherm hs téglád van, akkor ezt megúsztad.)

Amihez én biztosan szakembert hívnék, az a fűtés szerelés. Ha abba gond, van az hazavághatja később az egész munkádat.

Következő lépés lehetne a válaszfalazás. Én gipszkarton válaszfalakat alkalmaznék, mert azt könnyebben tudod otthon kevés emberrel, kevés ráfordított munkaidővel megcsinálni, mint mondjuk egy falazást. Falazásnál könnyebben elronthatod mondjuk a falazóhabarcs keverési arányát, ami szintén problémákat okozhat a későbbiekben. Gipszkartonnak meg csak a méreteket kell pontosan levenni.

Eztán jöhetne a villanyszerelés, amit én megintcsak szerelővel csináltatnék.

Majd jöhet a falak szigetelése "vatta szerű anyaggal" amit tüzépen üveggyapotként árulnak (nem kötözködöm, csak így akartam utalni az előzőekben elhangzottakra).

Jut eszembe. Gipszkarton szerelésről konkrét leírás van hogy hogyan csináld magad a neten. ha kell akkor írj majd rám privátba és elküldöm.

ezután következhet a mennyezet, ha kell. KEll?

2010. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!