Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazánba lehet...

Vegyestüzelésű kazánba lehet samott téglát rakni? 35 kW lemezkazán + fabrikett.

Figyelt kérdés
Spórolás miatt nem rakunk bele sokat egyszerre. Eddig 30-35 fokos vízhőmérsékletet sikerült elérni, ami nem csinál túl nagy meleget és viszonylag hamar le is ég. Arra gondoltam, hogy ha tennénk bele néhány samott téglát, akkor ugyanazt a napi mennyiséget kevesebbszer nagyobb adagban lehetne belerakni, amivel tudnánk növelni a hőmérsékletet, a fennmaradó időben pedig a samott megtartaná a hőt. De nem tudom, nem árt-e ez a kazánnak, illetve mennyi téglát érdemes bele tenni és hogyan elosztani a térben?
2015. nov. 13. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha volna értelme tennének bele egyébként is. Spórolni úgy tudsz ha el felejted a drága fabrikettet. Vegyél egy nagy halom olcsó nyárfát százszor többet ér.
2015. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz a fűtési logikád 1 es .

Kezdjük azzal ,a semmiből és a gyenge calóriáju fából nem lehet meleget csinálni .Ahhoz is tüzelni kell ,hogy az utólag samott bemelegedjen .Nagyon is jó az a fa brikett,csak kell mellé tüzelőnek vastagabbra vágott száraz fa ,ami tartaná a parazsat.Fa brikettből csak óvatosan rá,ha ez is jó minőségű,mert nagy hőt tud fejleszteni .

2015. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 puritan ***** válasza:

A samottéglát szerintem ki kell próbálni, nem létezik, hogy attól baja legyen a kazánnak. Főleg 35 fok körül. Bár túl sok reményt ne fűzz a hasznosságához.

A fabrikett szerintem is nagyon drága, bármilyen tüzifával jobban jársz. Az viszont fontos, hogy jó száraz legyen. Ha tavasszal megveszed, őszre már használható, de ha egy évet áll, még jobb.

2015. nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet rossz a logikám de 5 éve nyárfával fűtök . Simán ki fűtök 150 m2-ert vele gond nélkül. Szigetelés nélkül. Évi 130 ezerből
2015. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy későn költöztünk és most már csak gyenge minőségű tüzifát tudunk szerezni és azt is aranyáron + min. 2 hetes kiszállítással. Tehát ezt a szezont ki kell húzni valahogy, aztán majd jövőre lesz fa. A brikettel viszont vagy nagyon rosszul csináljuk, vagy nem jó minőségű, vagy nem ilyen kazánba való, de ha tényleg meleget akarunk, akkor árban majdnem ott vagyunk, ahol a gázzal. Még annyit, hogy a samotot nem gondoltam felragasztani a kazán oldalára, csak lazán betenni a tűztérbe. A víz hőmérséklete hamar visszaesik, ha ezen segítene, már az is megérné.
2015. nov. 13. 23:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Abszolút rossz módszer.


-Ha alacsony víz hőmérsékleten használod a kazánt az nagyon lerövidíti az élettartamát mert a füstgázban lévő víz lekondenzálódik ami korróziót okoz. (a kondenzációs kazánok speciális anyagból vannak)


-A samott meg csak rontana. A kazánba húzat van, tehát ha tovább marad meleg a tűztér, akkor több energia megy ki a kéményen. És mellette valószínű rosszabbul adná át az energiát a víznek ami tovább veszteség.


- Erre a problémára a megoldás a fűtési puffertároló.

2016. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sok idő eltelt a kérdés óta, de hátha másnak még hasznos lehet a válaszom, illetve szóljatok, ha valami rejtett buktató van a módszeremben:

Thalia kandalló mintájára a Totya kazán rostélyának hátsó részére samottot tettem, így elöl nagyobb huzattal jön fel a levegő, kevés parázsról is könnyen fellobban a tűz. Hátul pedig ha kisebb hőaktivitással is, de tovább marad meg a parázs. Parázsra a következőképp rakok itt is, meg a Thaliánál is: Lényege, hogy a parázs nagy részét érje a levegő és és a rárakott fa az égés során mindig előre csússzon, a rostélyos rész fölé. Szóval először előre húzom a parazsat úgy, hogy a samott hátső része csupasz legyen. Ide kerül keresztbe egy lassan égő vastag fa: a "csúszda" támasza. A maradék üszkös fából és a parázsból pedig megcsinálom a lejtőt előrefelé. Azután erre jöhet a szárazabb, majd nyersebb fa, kifele lejtve. A legvastagabb fákat körberakom véknyabbakkal (alá, mellé és fölé). Kevés parázsnál keresztrétegeket is rakok.

2021. febr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!