Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Riasztót szereltessünk be,...

Riasztót szereltessünk be, vagy hevederzárat (vagy rácsot) az ajtókra? Redőny az összes ablakon van. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ha riasztót szereltetnénk be, akkor mindenképpen távfelügyeletest. De ha csak értesítést kérünk probléma esetén, akkor nincs olyan ember, akit meg tudnánk bízni, hogy jöjjön akkor el a családi házunkhoz, hogy megnézze van -e valami probléma. Ha pedig kiszállásos szolgáltatást kérünk a távfelügyeletestől, akkor többnyire a téves riasztásokért nem keveset kell fizetni.

Az a kérdés is felmerül bennem, hogy mi van ha lekapcsolják az automatát, akkor a riasztó nem működik, jól gondolom?

Azért nem tudok senkit se megjelölni aki eltudna jönni a házhoz, ha riasztás van, mert a környezetemben szinte mindenki idős, őket nem kérhetem ilyenre. Más meg nincs, akit megkérhetnék (rokon, barát, stb.)

Ha csak hevederzár van, akkor az is elég lehet vajon? Törtek már be hozzánk, a kisebbség, és felfeszítették az ajtót, gondolom, hogy a hevederzár már nehézséget okozna nekik.. vagy ki tudja.

Kérem, ha valaki tud tanácsot adni, akkor szívesen fogadom.



2015. aug. 17. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A riasztós rendszernek van saját akkumulátora a hálózati kimaradás esetére.
2015. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

legtöbb helyen havi 2 téves kiszállás ingyenes.

meg ugye minden esetben ha riasztás van akkor előtte felhívnak, hogy mi a helyzet mert megszólalt a riasztó.

és olyankor mondjuk egy szomszédnak ha telefonálsz nappal (este gondolom otthon vagy) hogy nézzen már át a kerítésen mi van, és ha minden oké akkor vissza hívod őket és mondod minden rendben nem kell kimenniük.

én nem vagyok túl nagy híve ennek a távfelügyeletes dolognak.

ez olyan helyen jó ahol nincsenek szomszédok, elhagyatott sötét, nehezen megközelíthető, eldugott ingatlanok, ahol a éjjeli melósok könnyedén tevékenykedhetnek.

ott azt mondom oké legyen aki 0-24ben pár perc alatt kiér.

itthon én kamera rendszert szereltem fel, körbe az egész házra 6 darabot, infrásak 30 méterig tű éles képet csinálnak korom sötétben is.

ha úgy állítom be, hogy mikor nem vagyok otthon, és van valami mozgás amit a kamerák érzékelnek, akkor a telefonom jelez és meg tudom nézni telefonon keresztül, mi van otthon.

mind a 6 kamera képét.

mindenhol mozgás érzékelős LED-es reflektorok vannak, ami nappali világosságot csinál ha valaki betéved a kertembe.

a villany óra szekrényt teljesen lezártam, az a legfontosabb hogy oda illetéktelen ne tudjon benyúlni!

ezért teljesen megerősítettem, feltörni szinte lehetetlen, vagy ha sikerül is előbb kel fel rá az egész utca minthogy lenyomnák a fő megszakítót.

bár a távfelügyeletes dolog is jó, csak ugye annak az a hátránya, hogy állandóan minden ablakot csukva kell (értem itt azt hogy bukón sem lehet) hagyni ha elmész, ügyelni arra hogy cica vagy más állat ne maradjon bent.

amúgy nem lebeszélni akarlak a távriasztóról, csak szerintem a kamera meg a reflektorok nagyobb elrettentés a betörőknek.

legfontosabb, hogy esélyt se adjunk arra, hogy be tudjanak törni a házunkba.

a heveder zár jó dolog.

és a riasztónak van külön tápegysége ami áram szünet esetén is ellátja energiával, bár annak megvan a hátránya mert olyankor is riasztást ad le, hisz nem tudja senki hogy a tolvajok babrálják az áramot, vagy csak simán áramkimaradás van.

2015. aug. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha olyan távfelügyeletes, ahol nem mennek ki, csak felhívnak, arra kár pénzt költeni, mármint a felügyeletre. Szereltess a rendszerbe egy GSM-et, az küld egy SMS-t a telefonodra, hogy behatolás történt, vagy egyéb. Persze, ehhez kell valaki, aki átmegy megnézni, mi is történt.

Enélkül vagy költs a kiszállásra, vagy másban gondolkodj.

Mondjuk, csinálsz egy ál-riasztót kevés pénzért, a maradékból meg megerősíted a nyílászárókat. De persze, mindent fel lehet törni, csak legfeljebb az értelmi fogyatékos fekete nem fog bemenni, csak a profi betörő.


Nekem kamerarendszerem van, ez se sokat ér mondjuk, mert elviszik a rögzítőt, és vége a dolognak. Ez úgy érne valamit, ha lenne egy riasztó, ami elkezdene szirénázni, és az erős ajtót nem tudnák gyorsan feltörni, sok időt meg nem mernének ott tölteni. (Nem tudják, hátha a szomszéd meg van bízva, hogy hívja ilyenkor a rendőrséget.) És akkor meg lehetne nézni a filmet, ki próbálkozott.

2015. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!