Melyik a legjobb és legolcsobb fütési modszer?
A hungarocell az égést táplálja, de önmagában nem éghető!
Legközelebb tessék figyelni kémia órán!
:)
"Már bocsánat, de a konvektor pont ezért nem gazdaságos, mert így használják. Alkalomszerű fűtésre jó, de ha folyamatos melegen tartásra használjuk, a gatyánkat lefogyasztja. Márpedig senki nem szereti, ha hideg a padló, hideg a fal, csak a konvektor felől jön a meleg, de csak amikor épp ezerrel ég! "
Ez érdekes. A konvektornak nagyobb a sugárzó hője, mint egy radiátornak, ez még ok is. De mitől fogyasztana többet. Ha beállítod 3-4 fokozatra, akkor csak akkor kapcsol be, amikor 20 fok alá megy a hőmérséklet. Ha jól szigetelt a lakás, akkor ritkán kapcsol be. A központi fűtések, ahol nem lehet kellő képpen modulálni a lángot, óránként többször is bekapcsol 5-6 percre, majd ki. Ezt eljátssza akár 8x is, közben nagyon szar hatásfokkal melegít.
A leg komfortosabb sajnos a gáz, ekkora lakás esetében egy jól megtervezett radiátoros rendszer. Ne a gázszerelőre hallgass, hogy mekkora radiátorok kerüljenek be és mekkora kazán, hanem épületgépészt keress fel, aki felméri neked.
"De mitől fogyasztana többet."
Hány konvektor van egy 100 m2-es házban? És hány kazán?
Meddig tartja a meleget a felfűtött levegő? És meddig a víz?
Egyébként én egy modern, minimum lángmodulációs kazánra gondoltam. Ha már egyszer újat építünk...
Mondjuk egy c-30-as 15 éves kazánnál igazad lehet, az zabál, mint az állat!
Persze, nem arra az esetre gondoltam, amikor 4 konvektor fűt egy 100m2/270m3 es teret. Ekkora térnek, pláne, ha ház, akkor kell a církó, csak általánosságban nem igazak, amit a konvektorokról állítanak az emberek.
Egy ekkora házba nem is kell nagy modulációs kazán, hisz 8-10 kw kell a fűtéséhez, amit minden kazán tud. A gond kis lakásoknál van, ahol elég lenne ~5kw is, de a kazán csak 8-10 ig tud lemodulálni így ki-be kapcsolós üzemmódban kénytelen menni, ami rossz hatásfokot, megnövekedett mérgező gáz képződést és csökkenő élettartamot hordoz magában.
Hát a kérdés a 100 m2-re vonatkozott...
Egyébként tapasztalatok támasztják alá, amit írtam.
Volt egy kb 120 m2 fűtött területű házunk a 90-es években, padlófűtéssel, böhömnagy fég állókazánnal. Semmi hungarocell, semmi műanyag ablak. Volt mellette egy melléképület két konvektorral, rendesen födémmel normálisan megépítve kb 30 m2-rel. A műhely fűtése majdnem annyiba került a két konvektorral, mint a házé. Mivel munka folyt a műhelyben, folyamatosan fűtve volt. Mondjuk sokkal több ki-be járás volt a műhelyben, de akkor is nagyon durva.
Na ezért nem szeretem a konvektorokat többek közt...
Nekem egy 30-35 négyzetméteres házam van! Nincs se kémény se gáz! A fűtés szeretném megoldani minél olcsóbban! Melyik a legolcsóbb fűtési lehetőség ebben a házban?
Válaszukat előre is köszönöm!
Nerich
Köszönöm szépen a válaszát!
Az a helyzet, hogy januárba költözünk be és max 100-120 ezer forintot fordítanánk a fűtésre, beépíteni, hozzáépíteni nem lehet!
Akkor a villany radiátoros a legolcsóbb megoldás?
Köszönöm szépen!
Nerich
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!